Happy Game, Amanita Design, Happy Game od Amanity dorazí 28. října

Happy Game od Amanity dorazí 28. října

Nalaďte se na Dušičky, lákají čeští vývojáři. Oznámení doprovází velmi netradiční trailer...

Zdroj: Amanita Design
21. 10. 2021
Název: Happy Game Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 28. 10. 2021

Vývojáři ze studia Amanita Design konečně našli datum vydání pro svou první hororovou hru Happy Game. Na počítače s operačními systémy Windows a Mac, resp. na Nintendo Switch, dorazí nejnovější počin designéra Járomíra Plachého příští čtvrtek 28. října. Můžete se těšit na netradiční záležitost, která navzdory svému názvu vlastně nebude tak úplně veselou hrou, jak by se mohlo při letmém pohledu zdát. Na všech těch usměvavých žlutých smajlících je totiž cosi neveselého, bez ohledu na to, že je hra minimálně podle nového traileru určena hráčům všeho druhu. Nebo snad vidíte ve videu něco jiného?

Dobře, teď už bez nadsázky, i když práci vývojářů na poli marketingu oceňujeme. Happy Game je svéráznou hororovou adventurou, která nese typické rysy tohoto oblíbeného českého studia. Pokud jste navíc hráli Botaniculu nebo Chuchla – tedy tituly, do kterých obtiskl Jaromír Plachý svůj výrazný styl – pak se vám Happy Game musí buďto neskutečně líbit, nebo vás naopak nechá naprosto bez zájmu. Na každý pád se nejedná jen o shluk barviček a nejrůznějších skřeků, o které se postaralo hudební duo DVA, ale také o skutečnou hru, v níž se budete snažit přežít v kůži malého kluka tři kruté noční můry a přimět jej opět k tomu, aby byl veselý. Součástí hry budou samozřejmě i logické hádanky, v nichž se budete snažit přechytračit „podezřelé smajlíky i růžové králíčky“, jak říkají vývojáři, a nepochybujeme o tom, že v Happy Game narazíme ještě na něco jiného, co si alespoň prozatím nechávají vývojáři pro sebe.

Hra bude od příštího čtvrtka dostupná na Steamu, GOGu a ve verzi pro Switch digitálně na Nintendo eShopu za cenu 313 korun. Pokud nechcete kupovat zajíce v pytli, můžete se vrhnout do hraní demoverze, která je i nadále dostupná na Steamu a dá vám poměrně jasnou představu, co můžete očekávat.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru