Handheld s kličkou Playdate zná finální cenu i většinu prvních her

Handheld s kličkou zná finální cenu i většinu prvních her

Předobjednávky odstartují v červenci a bude stát 179 dolarů. Hru pro něj chystá i Lucas Pope

Zdroj: Panic
9. 6. 2021

Aktuální dny nepřinášejí jen informace o těch nejočekávanějších titulech od těch největších firem, ale místo je také pro nejrůznější zajímavosti. A jednou z nich, která si zaslouží prostor, je nepochybně i netradiční handheld Playdate s kličkou, o kterém jsme už na Vortexu několikrát během jeho vývoje informovali. Jeho výrobce teď prozradil, kdy spustí předobjednávky, kolik nakonec bude stát a ukázal i první várku her.

Zařízení bude možné objednat v průběhu července (zatím neznáme přesný termín) a dodávat zákazníkům jej firma bude později v tomto roce. V tuto chvíli se vyrábí první várka 20 tisíc kusů, o níž společnost Panic doufá, že pokryje úvodní poptávku. Playdate se nakonec bude prodávat za 179 dolarů, což je o 30 dolarů víc než výrobce původně avizoval. Hráči se ale mohou těšit na 24 her v rámci první sezóny, což je dvakrát víc, než měli původně s handheldem získat. Zařízení má také nakonec dvakrát větší úložný prostor – 4 GB namísto dvou.

Otec Katamari Damacy chystá hru Crankin’s Time Travel Adventure

Nové tituly budou vycházet každý týden v páru. Má jít o exkluzivní kousky, na nichž ale často pracují různí známí vývojáři. Většinu úvodní nabídky už známe a prozkoumat ji můžete ve zvláštní prezentaci. Autor Papers, Please a Return of the Obra Dinn Lucas Pope dělá například na hře Mars After Midnight. Pope, který má rád minimalistickou grafiku, si zařízení pochvaluje, ale zjevně zatím není ve vývoji příliš daleko. Otec Katamari Damacy zase chystá hru Crankin’s Time Travel Adventure.

Panic oznámil také nový Playdate Stereo Dock, který zařízení nabíjí a rozšiřuje jeho zvukové možnosti. A funguje rovněž jako držák na pero, které je jeho součástí. K dispozici bude také jednoduchý editor her Playdate Pulp a Playdate Cover, neboli plastový kryt za 29 dolarů.

Playdate má 2,7” černobílou obrazovku s rozlišením 400 × 240 bodů. Kromě křížového ovladače a dvou tlačítek se ale ovládá i netradiční kličkou. Tu autoři mohou použít, ale nemusí, pokud nechtějí. Vývojáři také smí prodávat své hry mimo ekosystém handheldu a hráči si je nahrají do zařízení sami. Nebude k tomu potřeba žádný jailbreak. Playdate disponuje dále portem na sluchátka, USB-C portem, Wi-Fi a Buetooth konektivitou.

Zařízení bylo poprvé oznámeno už v roce 2019. Samotný jeho název odkazuje k tomu, že hry k němu budou dostávat zákazníci v určitých termínech. Společnost Panic se až dosud specializovala na programy pro iOS a Mac. Před pár lety se ale pustila i do vydávání her. Pod jejími křídly vyšly tituly Firewatch nebo Untitled Goose Game. Playdate vzniká ve spolupráci se švédskou firmou Teenage Engineering. Displej dodává společnost Sharp. Má být velmi rychlý, mít skvělé pozorovací úhly i viditelnost za různých světelných podmínek.

Další informace o handheldu Playdate najdete na oficiálním webu.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru