Hamilton je v F1 2021 lepší než šampion Verstappen

Autoři naposledy aktualizovali statistiky pilotů po posledních dvou závodech sezóny

Zdroj: Codemasters
13. 1. 2022
Název hry: F1 2021 Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 16. 7. 2021 Platformy: , , , , Žánr: ,

Studio Codemasters naposledy aktualizovalo po skončení reálné sezóny rating pilotů ve hře F1 2021. Samotní vývojáři ji nazývají jednou z nejdramatičtějších v historii. Fanoušky přitom zaujalo, že úřadující mistr světa Max Verstappen má nakonec horší skóre než jeho konkurent Lewis Hamilton, který ve skutečném šampionátu skončil až za Verstappenem.

Rating, který ovlivňuje výkonnost pilotů ve hře, má samozřejmě odrážet jejich skutečné výkony a formu. A není pochyb o tom, že stanovit něco takového je mimořádně obtížné podobně jako u ostatních sportů a her. Aktuální skóre zohledňuje poslední dva závody sezóny a Hamilton je v něm o bod lepší než Verstappen.

Sergio Pérez si pohoršil, což se některým fanouškům nezdá, že je v souladu s jeho výkonností na konci šampionátu.

Protože známe i dílčí statistiku, vidíme, že ve hře rating Hamiltona táhne nahoru jeho zkušenost. Důvodem, proč se o statistiku fanoušci zajímají je mimo jiné závěr skutečného šampionátu. Poslední závod, v němž se až do konce rozhodovalo o šampionovi, totiž poznamenal právě dramatický souboj Hamiltona a Verstappena, respektive polarizující zásah do závodu.

Jinak si ve statistice polepšili Pierre Gasly a Mick Schumacher. Sergio Pérez si naopak pohoršil, což se některým fanouškům nezdá, že je v souladu s jeho výkonností na konci šampionátu. Pokud vás zajímá, jak přesně rating vývojáři vypočítávají, můžete se začíst do staršího článku na toto téma.

Zdroj: Codemasters

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru