Half-Life: Alyx, Valve Corporation, Half-Life: Alyx už je možné „hrát“ bez VR s myší a klávesnicí

Half-Life: Alyx je možné "hrát" bez VR s myší a klávesnicí

Tajný vývojářský non-VR režim je už v základní hře. Může usnadnit další práci modderům

26. 3. 2020
Název: Half-Life: Alyx Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr: Datum vydání: 23. 3. 2020

Od oznámení Half-Life: Alyx se spekulovalo, kdy a zda vůbec se hráči dočkají nějaké neoficiální non-VR verze, případně jak moc použitelné. Samotní vývojáři se ostatně nechali slyšet, že ačkoli taková modifikace nebude odpovídat jejich původní vizi a nabídne zkreslený obraz o možnostech, podobě a fungování hry, jsou na úsilí komunity zvědaví. Netrvalo dlouho a jsou tu první pokusy. Zakladatel Valve News Network Tyler McVicker učinil první krůčky a podělil se o ně ve streamu.

Z jeho zjištění se navíc zdá, že základní nástroje nezbytné pro hraní bez VR headsetu a s myší a klávesnicí jsou vlastně už součástí hry. Používali je nejspíš samotní vývojáři při práci na hře, což se jeví jako logické. Další cestu otevřel příkaz “vr_enable_fake_vr_test”. Tento režim sám o sobě by určitě pro pohodlné hraní nestačil, ale může výrazně usnadnit práci dalším modderům. McVicker také zjistil, že může aktivovat standardní HUD z Half-Life 2 a nějaké starší zbraně. Ve hře je možné zobrazit i ruce a částečně tak snad interagovat s některými aktivními předměty. Stiskem klávesy E je zase možné otevřít dveře namísto využít pohybových periferií.

Zmíněný debug mód už měl ze hry zmizet prostřednictvím nejnovějšího updatu, ale stále je možné se k němu dostat ve starších verzích. Tyler McVicker navíc není jediný dataminer, který takto se hrou experimentuje. O další parametry a příkazy se podělil Casey Billadeau na Twitteru. I když je za pomoci těchto triků částečně Alyx hratelná, nefungují korektně mnohé prvky jako například nepostradatelné gravitační rukavice.

Do plně hratelné verze má zatím experimentování daleko a výsledek stejně může být zklamáním pro hráče bez VR, protože takto prostě nebyla hra koncipována. To ovšem nevylučuje možnost, že tu skutečně bude relativně velká skupina hráčů, kteří i po takové možnosti ochotně sáhnou. Nechme se překvapit, kam cílevědomá komunita ve svém snažení dojde.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru