Hackeři Riot Games chtěli výkupné, nedostali ho

Hackeři Riot Games chtěli výkupné, nedostali ho

Během nedávného útoku měly uniknout zdrojové kódy LoL a Teamfight Tactics

Zdroj: Riot Games
25. 1. 2023

Na začátku týdne jsme vás informovali o útoku hackerů na společnost Riot Games. V prvním prohlášení autoři League of Legends či Valorantu uvedli, že probíhá vyšetřování, ale že zatím nic nenasvědčuje úniku osobních informací o hráčích nebo dat jednotlivých her. O několik dní později ovšem zástupci Riot Games přináší nové zprávy, v nichž potvrzují, že po pečlivém prozkoumání napadených serverů zjistili krádež zdrojových kódů zmíněné hry League of Legends, dále Teamfight Tactics a starší platformy pro fungování anticheatu. Doplňují také, že obdrželi e-mail, ve kterém útočníci požadují výkupné za ukradená data, které však Riot Games podle očekávání nezaplatilo.

Lidé z Riot Games informovali o nových zjištěních na Twitteru ve vláknu několika zpráv a hned v úvodu znovu zopakovali, že si zůstávají jistí ohledně osobních informací hráčů. Ty uniknout skutečně neměly, ale ani toto prohlášení nelze vzhledem k použitým slovům vykládat v danou chvíli jako zcela stoprocentní. Přiznávají nicméně, že krádež zdrojových kódů zmíněných titulů, které jsou aktivní a velmi populární, může vést v budoucnu k problémům. Asi nejočekávanější je výskyt nových účinnějších cheatů, na což vývojáři zareagovali zvýšenou aktivitou kolem anticheatovacích nástrojů a zvýšením flexibility ve smyslu rychlého vydávání updatů a oprav.

Vývojáři rovněž přiznávají, že zdrojové kódy her obsahují i některé experimentální funkce nebo připravovaný obsah, který by se měl v budoucnu dostat k hráčům, momentálně ale není v podobě, která by odpovídala výsledku a například informace od dataminerů, kteří se mohou k datům dostat, mohou být zkreslené. Navíc je podle vývojářů klidně možné, že objevená rozšíření League of Legends či Teamfight Tactics nemusí být nikdy vydána, pokud vývojáři usoudí, že nejsou dostatečně nosná či funkční.

V transparentním informování o útoku pak vývojáři hodlají pokračovat a zavazují se k tomu, že až bude vyšetřování u konce, veřejnost se dočká podrobné zprávy. Nejen o způsobu útoku, ale také o selhání ochranných mechanismů Riot Games, aby se mohly poučit ostatní společnosti a k podobným útokům v budoucnu nedocházelo. Co se týče napadených i dalších her od Riotu, podle závěrečných slov by už od příštího týdne měly opět pravidelně vycházet updaty a vše se v tomto smyslu vrátí do normálu.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru