Grand Theft Auto VI, Rockstar Games, GTA VI zatím odklad nehrozí, říká Insider Gaming

GTA VI zatím odklad nehrozí, říká Insider Gaming

Novinář Mike Straw reaguje na článek Kotaku. Obrací se na vlastní zdroje a uklidňuje hráče

Zdroj: Rockstar
27. 3. 2024

Na konci minulého týdne přišel magazín Kotaku s informací, že stav ve studiu Rockstar není i kvůli nutnému návratu všech zaměstnanců k pravidelné docházce přímo do kanceláře zrovna uspokojivý. Neměla to být však pouze odmítavá reakce lidí, kteří se přizpůsobili na práci z domu, ale také důvody, proč Rockstar od 1. dubna očekává, že se vše vrátí do podoby před pandemií koronaviru. Vedle snah o větší bezpečnost či vyšší efektivitu mělo podle Kotaku vedení začít cítit určité obavy, že by vývojáři nemuseli stihnout slíbený termín vydání GTA VI, naplánovaný zatím nekonkrétně na rok 2025. Ačkoliv Kotaku neuvedlo, že hráči mají automaticky počítat s odkladem na rok 2026, mnoho hráčů za tím tyto problémy vidí, což se ostatně objevuje i v článcích napříč celým internetem. Ne všichni to ale vidí tak beznadějně, jak dokazuje redaktor magazínu Insider Gaming Mike Straw.

Navzdory informacím od Kotaku totiž tvrdí, že alespoň prozatím žádný odklad nehrozí, což je příjemná dávka optimismu a možná i určité střídmosti při pohledu na celou záležitost. „Vycházím z několika zdrojů, od nichž vím, že se plán daří plnit a náznaky jakéhokoliv odkladu jsou momentálně jen pouhými domněnkami,“ napsal Straw na Twitteru. Novinář se zároveň z druhé strany snažil vysvětlit, že podobně nepřesné mohou být i některé zprávy, že Rockstar cílí na první čtvrtletí roku 2025. To podle Starwa, ale samozřejmě i podle (ne)dohledatelných vyjádření nelze o nic opřít a jediná oficiální informace tak mluví o celém roku 2025 jako potenciálním termínu, kdy nové GTA VI dorazí.

Vcelku přirozeně ale nelze za stoprocentní brát ani jeden z pohledů, i když je nutné znovu zopakovat, že Kotaku odklad nevidělo jako něco, co musí nevyhnutelně nastat. Rok 2026 měl být nouzovou variantou, pokud by se nestihlo splnit stanovené časové plány, proti čemuž se ale studio pojišťuje mimo jiné i nadále platným příkazem k pravidelným docházkám do kanceláří. Jak už bylo uvedeno výše, rozhodujícím datem je 1. duben, uvidíme tedy, za jak dlouho se objeví zákulisní zprávy, zda se situaci podařilo zkrotit, nebo k čemu dalšímu třeba i z pohledu zaměstnanců vedla. Prozatím ale zřejmě můžeme zůstat v klidu.

Nahlásit chybu v článku

5

Napsat komentář

Další články
Nahoru