GTA V má na kontě přes 150 milionů prodaných kusů

GTA V má na kontě přes 150 milionů prodaných kusů

Vydavatel 2K v tomto měsíci oznámí novou značku. Mohlo by jít o "XCOM" s licencí Marvelu

Zdroj: Rockstar
3. 8. 2021

Včerejší večer se ve společnosti Take-Two Interactive nesl ve znamení zveřejňování finančních výsledků za první čtvrtletí finančního období 2022, které skončilo 30. června. Řečí čísel se společnosti nedařilo vůbec špatně – ačkoliv zaznamenala o 2 procenta nižší čisté příjmy v porovnání se stejným obdobím v loňském roce, tržby stouply o 72 procent na úroveň 1,3 miliardy dolarů. To si pochopitelně pochvaluje CEO společnosti Strauss Zelnick, který uvádí, že výsledky jsou nad očekávání a pevně věří v setrvalý růst videoherního odvětví a zájmu o interaktivní zábavu.

Nad rámec toho ale promluvilo vedení Take-Two také o konkrétních titulech a výhledu do budoucna, což jsou z pohledu hráčů ty nejdůležitější zprávy. V první řadě je nutné smeknout před prodejním výkonem GTA V. Vývojáři potvrdili, že k letošnímu květnu padla hranice 150 milionů prodaných kusů, čímž hra upevnila druhé místo v historické tabulce za 200milionovým Minecraftem. Skvělého výsledku je samozřejmě dosaženo díky popularitě hry – zejména pak její online části – ovšem velkou roli v tom hraje i doba, po kterou je GTA V na trhu. Uvážíme-li, že první verze vyšla už v roce 2013 a vývojáři připravují aktualizaci i pro třetí generaci konzolí, na nichž je možné GTA V hrát, není se zřejmě čemu divit. Situaci lze interpretovat i kriticky, protože bez ohledu na fenomenální úspěch pátého dílu už hráči chtějí pokračování, za kterým se ovšem Take-Two nemusí jakkoliv hnát, bude-li mít stále podobné zprávy.

Společnost potvrdila, že ještě v průběhu srpna, a tudíž s největší pravděpodobností v rámci Gamescomu, představí hru vycházející ze zcela nové značky.

Přesto to neznamená, že by Take-Two nebo některý z jeho labelů nechystal žádné novinky. Naopak, společnost potvrdila, že ještě v průběhu srpna, a tudíž s největší pravděpodobností v rámci Gamescomu, představí hru vycházející ze zcela nové značky. Tím se zase vrací spekulace ze začátku června, kdy se na Redditu začalo mluvit o možné strategii ve stylu XCOMu, která by však měla licenci komiksového světa superhrdinů od Marvelu. Informaci následně potvrdil také Jason Schreier, resp. jeho domovský Bloomberg a odhalení této hry považujeme za velmi pravděpodobné. Zajímavé rovněž je, že by podle vyjádření prezidenta Take-Two Karla Slatoffa měl tento titul dorazit ještě v tomto fiskálním období, tedy nejpozději do konce příštího března.

Co se týče dalších titulů, Take-Two samozřejmě potvrdilo vydání Tiny Tina’s Wonderlands – spinoffu Borderlands od Gearboxu – společně s updaty stávajících titulů a vydáním sportovních titulů a her od Private Division.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru