GTA V hlásí už 195 milionů prodaných kopií

GTA V hlásí už 195 milionů prodaných kopií

Únik traileru na GTA VI nakonec podle šéfa Take-Two hru nijak nepoškodil

Zdroj: Rockstar Games
9. 2. 2024

Nejen Ubisoft, ale také společnost Take-Two Interactive představila své finanční výsledky za uplynulé čtvrtletí a nechala nás trochu nahlédnout do svých dalších plánů. Začneme ale tím, jak se vedlo nejúspěšnějším titulů z portfolia. GTA V za poslední tři měsíce prodalo dalších 5 milionů kopií a celkově se tak vyšplhalo už na 195 milionů. Red Dead Redemption 2 má v tuto chvíli na kontě 61 milionů prodaných kopií. Celá série Read Dead se pak pyšní 86 miliony.

Take-Two podobně jako jiné herní firmy v tomto čase podniká různá úsporná opatření a chce šetřit. Společnost ale neplánuje propouštět. Tvrdí to alespoň její šéf Strauss Zelnick. Sluší se ovšem doplnit, že loni říkal něco velmi podobného a nakonec na propouštění přesto došlo, i když ne tak masové, jakých jsme svědky v posledních měsících u jiných firem. Tehdy to poznamenalo společnost Private Division, která rovněž spadá pod Take-Two. Později se ale propouštělo také v 2K a ve studiu Visual Concepts.

Únik traileru na GTA VI? Nakonec to neublížilo

V rozhovoru pro magazín IGN si Strauss Zelnick pochvaluje GTA VI a ohlas, jaký zaznamenal první zveřejněný trailer. Ten ještě před oficiálním premiérou unikl na internet. I když takové momenty obvykle vydavatelé komentují s nelibostí a jako poškozující, v tomto případě se Zelnick nechal slyšet, že to tým sice zklamalo, ale nemyslí si, že to firmu nějak poškodilo. Většina fanoušků by s ním nejspíš souhlasila.

Pokud jde obecně o GTA VI, autoři podle Zelnicka hledají dokonalost. Take-Two očekává velké příjmy v období od dubna 2024 do března 2025 a pak v následujícím finančním roce, takže se znovu spekuluje, že by Grand Theft Auto VI mohlo dorazit na trh právě během této doby. Jinak ale vydavatel ani nenaznačil, jak to s dokončením hry vypadá.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru