Grand Theft Auto: San Andreas, Rockstar Games, GTA San Andreas VR dělají autoři VR verze L.A. Noire

GTA San Andreas VR dělají autoři VR verze L.A. Noire

Vývojáři to naznačovali už v polovině loňského roku. Nemá to být jejich jediný projekt

Zdroj: Rockstar
2. 11. 2021
Název: Grand Theft Auto: San Andreas Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: Datum vydání: 26. 10. 2004

Je tomu jen několik málo dní, kdy Mark Zuckerberg coby majitel společnosti Oculus VR potvrdil, že se chystá speciální VR verze Grand Theft Auto: San Andreas. Jde o titul, který bude k dispozici exkluzivně na headsetu Oculus Quest 2 a podle Zuckerbergových vyjádření si fanoušci užijí jednu z nejlepších her historie úplně novým způsobem. Během oznámení rovněž zaznělo, že je hra ve vývoji již několik let a hráči se logicky ptali, kdo tedy za projektem stojí. Magazín UploadVR proto přináší odpověď a alespoň za částečné autory označuje australský tým Videogames Deluxe sídlící v Sydney. Jde o stejné studio, které má na svém kontě také skvěle přijatou VR verzi L.A. Noire a pozoruhodné je, že o možném spojení s Rockstarem v souvislosti s další velkou značkou mluvili otevřeně už v průběhu loňského roku.

V červenci loňského roku informovalo studio na síti LinkedIn, že po dokončení L.A. Noire: The VR Case Files se přesouvá k dalšímu projektu. Ještě před tím, než byl ale příspěvek editován do současné podoby, za nový projekt označili lidé z Videogames Deluxe AAA open world titul od Rockstaru. Na základě toho se proto rozběhly spekulace, o co by mohlo jít tentokrát, a jak to v podobných případech bývá, hráči tipovali kde co. Zda padla zmínka také o možném přepracování GTA: San Andreas, už nelze zpětně jednoduše ověřit, všechny spekulace ale nyní sami vývojáři utnuli. Ve včerejším příspěvku na LinkedInu totiž potvrzují, že „jak bylo oznámeno na akci Facebook Connect, přesouvají se k vývoji VR verze jedné z celosvětově nejmilovanějších her“, což je jasný signál, že budou za San Andreas VR alespoň zčásti zodpovědní.

Na to konto hledá studio Videogames Deluxe nové zaměstnance, konkrétní inzeráty – které by toho potenciálně mohly prozradit víc – ale nejsou momentálně vypsány. Zajímavostí nicméně může být, že Videogames Deluxe je defacto pohrobkem již rozpuštěného studia Team Bondi, které pracovalo na původní verzi L.A Noire. Už před osmi lety ho založil bývalý creative director z Team Bondi Brendan McNamara a od té doby spolupracuje výlučně pro Rockstar.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru