Grounded, Xbox Game Studios, Grounded od Obsidianu se dočká seriálové adaptace

Grounded od Obsidianu se dočká seriálové adaptace

Půjde o animák, na kterém pracuje scenárista Star Wars: Klonové války Brent Friedman

Zdroj: Microsoft
19. 7. 2022
Název: Grounded Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr: , Datum vydání: 27. 9. 2022

Když vývojáři ze studia Obsidian oznámili v roce 2019 na pohled ztřeštěnou zahradní akci Grounded, spíš než nadšených ovací sklidili v řadách svých fanoušků nepochopení. Studio, ve kterém sedí mistři žánru RPG, najednou dělá pestrobarevnou akci, jejíž premisou je zmenšení na velikost hmyzu, to nepůsobí zrovna jako průnik s chutí milovníků Pillars of Eternity, Knights of the Old Republic nebo Fallout, co říkáte? Nesmíme ale zapomínat na to, že se Obsidian podepsal také pod South Park: The Stick of Truth a nevážné The Outer Worlds, což patrně nahrálo tomu, že se nakonec z Grounded stala úspěšná hra, která navíc před nedávnem konečně vystoupila z early accessu. A patrně na oslavu, že se záměr podařil, nyní magazín Deadline potvrzuje, že se Microsoft dohodl se společnostmi Waterproof Studios a Bardel Entertainment na seriálové animované adaptaci, nad kterou převzal zodpovědnost scenárista Star Wars: Klonové Války Brent Friedman.

Podle informací zmíněného magazínu bude seriál přirozeně umístěn do stejného univerza jako samotná hra. Diváci budou sledovat osudy čtyř kamarádů, kteří se během letních prázdnin snaží vymyslet plán, jak nebýt na střední škole za outsidery. Během rozjímání, jak pozvednout svůj školně-sociální status, nicméně narazí na zmenšovací zařízení, které zamává s jejich plány, obzvláště s přihlédnutím k tomu, že je zmenší na velikost 5 centimetrů bez viditelné možnosti získat svou původní velikost zpět. Na místo toho se musí pustit do boje proti predátorům a všemožné havěti na dvorku domu jednoho z nich, během čehož budou podle magazínu Deadline odhalovat velkou korporaci, která stojí za celým na pohled klidným městečkem.

Jak už bylo uvedeno výše, seriál ma na starost Brent Friedman, který vedle Klonových válek pracoval také na seriálech Temné nebe, Zóna soumraku a mihnul se i jako konzultující producent u Star Treku: Enterprise. Spojnice s hrami je v případě Friedmana také poměrně silná, protože se coby scenárista podílel například na scénáři pro Call of Duty: Vanguard či Black Ops Cold War, měl na starosti také Tales from the Borderlands, podílel se na scénáři k Halo 4 a byl i součástí týmu, který přinesl Command & Conquer 3: Tiberium Wars. Na Grounded bude spolupracovat s režisérem Brienem Goodrichem, se kterým už za několik dní společně vystoupí na Comic-Conu v San Diegu.

Jediné, co v tuto chvíli nevíme, je cílová platforma, na které by se měla seriálová adaptace Grounded objevit. Pokud bychom měli vycházet například z toho, že Halo – rovněž od Microsoftu – zamířilo na Paramount+, fanoušci Grounded z Česka nebo Slovenska by kvůli nedostupnosti této služby příliš nadšení nebyli. Na druhou stranu není vyloučeno, že dohoda proběhne s jinou službou a Grounded bude dostupné i u nás. O hercích a dalších detailech budou autoři mluvit nejen na zmíněném Comic-Conu, ale také na Mipcomu a Kidscreenu, tedy dalších festivalech, které připadají na druhou polovinu letošního roku.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru