Grafik vyvrací spekulace o fantasy hře od Naughty Dog

Grafik vyvrací spekulace o fantasy hře od Naughty Dog

Obrázek, který fanoušci považovali za věrohodnou indicii, prý z nového projektu nepochází

Zdroj: Hyoung Nam
22. 1. 2021

Když jsme vás ve středu informovali o dění ve studiích Sony v Santa Monice a San Diegu, váhali jsme, zda k tématu přidat ještě spekulace nad možným novým projektem od Naughty Dog. Loni v červenci totiž došlo skrze inzeráty na potvrzení, že autoři Uncharted a The Last of Us pracují na dalším singleplayerovém titulu pro PS5, což si fanoušci před několika dny tuto spojili s objevem zajímavých kreseb od grafika Naughty Dog Hyounga Nama na jeho osobním profilu v síti Artstation.

Všechny sdílely severskou fantasy tematiku a začalo se tudíž hlasitě spekulovat nad tím, zda náhodou neprozradil Nam víc, než vůbec mohl. Zvlášť, když se pod prvním obrázkem ze série pojmenované The Women of North objevil popisek, že inspirace pochází z „nové hry, a asi tušíte z které“. Už od začátku se nám ale zdálo nepravděpodobné, že by mělo tímhle způsobem dojít na nechtěné vyzrazení detailů o nové hře, zvlášť když se bavíme o Naughty Dog, kteří ještě musí mít v živé paměti nepříjemnosti s úniky ve spojitosti s The Last of Us Part II. A tahle úvaha byla správná.

Po rozruchu se totiž přihlásil sám autor obrázků a ve vyjádření pro IGN všechny spekulace popřel. „Ilustrace není z nové hry od Naughty Dog. Šlo o kresbu, pro kterou jsem získal inspiraci během hraní Assassin’s Creed Valhalla,“ uvedl Nam. Je navíc důležité dodat, že ilustraci publikoval už loni v listopadu a právě tehdy se severská mytologie v souvislosti s Valhallou neustále rozebírala, což logicky podporuje výtvarníkovo aktuální vyjádření. Pro klid všech fanoušků pak k popiskům přidal, že onou „novou hrou“ je právě nejnovější díl série Assassin’s Creed a téma očividně považuje za uzavřené.

Připomínáme rozhovor s Druckmannem pro magazín GQ, ve kterém tři dny před vydáním The Last of Us Part II mluvil o třetím díle.

Dodat k němu můžeme jen dvě neustále se opakující záležitosti, které se týkají jak zmiňovaného studia Sony v San Diegu, tak vyjádření creative directora studia Naughty Dog Neila Druckmanna. V prvním případě narůstá přesvědčení, že po odchodu mnoho lidí z ND do pobočky v San Diegu může právě tento tým pracovat na pokračování či spin-offu Uncharted. V tom druhém pak připomínáme rozhovor s Druckmannem pro magazín GQ, ve kterém tři dny před vydáním The Last of Us Part II mluvil o třetím díle. S tím, jak začínáme pomalu ukončovat vývoj [TLOU 2] a kreativně už mám méně a méně povinností, nemohu si pomoct a přemýšlím nad dalšími věcmi. A těmi může být [The Last of Us] Part III, stejně jako úplně nová značka,“ řekl Neil Druckmann loni v červnu a nedivili bychom se, kdyby po značné kontroverzi chtěl příběh The Last of Us znovu někam posunout.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru