Google testuje hraní her pro Android na PC

Google testuje hraní her pro Android na PC

Hry Google Play, jak se služba jmenuje, už běží v betaverzi. Česko zatím ve výběru zemí není

Zdroj: Google
26. 9. 2022

Společnost Google už před několika týdny začala testovat službu Google Play Games – česky Hry Google Play – prostřednictvím které si budete moci zahrát vybrané hry pro operační systém Android také na počítači. Betaverze je momentálně dostupná v Austrálii, Hongkongu, Jižní Koreji, Thajsku a na Tchaj-wanu s tím, že společnost chce nabídku zemí přirozeně rozšiřovat i do dalších oblastí. Informace o tom, kdy bude služba k dispozici také v České republice nebo na Slovensku, nejsou v tuto chvíli k dispozici, zdá se ale, že by některá z vln rozšiřování oblastí mohla přijít ještě do konce roku 2022. Výsledkem bude přístup momentálně k asi čtyřicítce titulů, které je možné ovládat pomocí myši i klávesnice a spoléhat také na synchronizaci postupu napříč zařízeními.

Jak Google uvádí na oficiálních stránkách služby, vedle synchronizace postupu počítají Hry Google Play také s programem Google Body Play, takže by mělo dojít na přístup k celému ekosystému, omezeného jen těmi tituly, které jejich vydavatelé a vývojáři chtějí zpřístupnit pro hraní na PC. Omezujícím faktorem může být například žánr či zpracování jednotlivých titulů v zájmu zachování férových podmínek pro všechny hráče, a proto mezi tituly nenajdete ty nejzářivější kompetitivní tituly.

Jen namátkou jsou k dispozici hry jako War Planet Online, Summoners War, State of Survival: Zombie War, Asphalt 9: Legends, Dragon Mania Legends, Rise of Empires: Ice and Fire nebo Magic Rush: Heroes. Jde samozřejmě jen o část katalogu, který se má navíc rozrůstat o další tituly, jejichž vývojáři ale musí samozřejmě jednotlivé tituly adekvátně upravit. Podle detailnějšího popisu na stránkách operačního systému Android se nicméně uvádí, že příprava verze, která je kompatibilní s emulátorem na PC, nebude zdlouhavá, nepočítáme-li do toho samozřejmě vlastní testování a nutnost připravit například podporu pro ovládání myší a klávesnicí.

Abyste si zahráli mobilní hry na desktopu či laptopu, nemusíte se hardwarem příliš zabývat.

Co se týče omezení na straně hráče, jde v podstatě jen o adekvátně vybavený počítač, přičemž nároky nejsou bůhvíjak krvavé. Abyste službu vůbec spustili, musíte mít Windows 10, SSD s minimálně 10 GB volného místa, 8 GB operační paměti a klidně i integrovanou grafiku typu Intel UHD Graphics 630. V doporučených požadavcích se pak uvádí herní grafika, jako příklad je však zmíněna Nvidia GeForce MX450, která je dostupná v noteboocích.

Jinými slovy řečeno, abyste si zahráli mobilní hry na desktopu či laptopu, nemusíte se hardwarem příliš zabývat. Otázkou pak samozřejmě je, nakolik lákavé bude hraní mobilních her na větší platformě, i když si samozřejmě umíme představit řadu případů i konkrétních titulů, u nichž je to žádoucí a může být i v porovnání s některými hrami určenými vysloveně pro počítače plnohodnotné.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru