Journey to the Savage Planet, 505 Games, Google kupuje Typhoon Studios

Google kupuje Typhoon Studios

Autoři Journey to the Savage Planet budou dělat hry pro Stadii. Tým tvoří veteráni Ubisoftu

20. 12. 2019
Název: Journey to the Savage Planet Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: , Datum vydání: 28. 1. 2020

Jestliže doposud streamovací platformu od Googlu “trápí” nedostatek exkluzivních titulů, zdá se, že s tím internetový gigant začíná něco dělat. Herní divize Stadia Games and Entertainment nově posílila o tým Typhoon Studios, který už nějakou dobu pracuje na nadějném titulu Journey to the Savage Planet. Dosud nezávislý tým rozšířil řady first party vývojářů Googlu, čímž se ke Stadii přesouvají další zkušení veteráni působící dříve například v Ubisoftu.

Typhoon Studios nyní dokončují Journey to the Savage Planet. Tato hra vyjde ještě jako multiplatformní pro PC, PS4 a Xbox One už 28. ledna. Další tituly už ale zamíří jen na Stadii. Kanadský tým vedou Alex Hutchinson a Reid Schneider. Šestadvacetičlenné studio se podle Googlu rychle vyhouplo mezi špičku v oboru schopnou tvořit AAA i v malém počtu. Ostatně jeho autoři stojí za sériemi jako Assassin’s Creed, Far Cry nebo Splinter Cell. Konkrétně Alex Hutchinson vedl v Ubisoftu vývoj her Assassin’s Creed III či Far Cry 4. Ještě předtím v EA stál u zrodu The Sims 2, Spore nebo Army of Two: The 40th Day.

Titul Journey to the Savage Planet vydává společnost 505 Games, na tom se nic nemění a je rovněž zajímavé, že při příležitosti nákupu studia jsme se nedozvěděli, že by se tato hra měla objevit také na Stadii.

Stadia zjevně doufá, že jim nový spolupracovníci pomohou dostat na trh co nejdříve další exkluzivní hry. Obě strany si jako obvykle akvizici pochvalují s tím, že studio dostane příležitost vytvořit něco skutečně inovativního na úplně nové platformě. Koncem listopadu přitom Google rovněž zalovil mezi bývalými kolegy Jade Raymond z Ubisoftu. Do montréalského studia Stadie přešlo hned několik lidí zodpovědných za sérii Asssassin’s Creed.

Titul Journey to the Savage Planet vydává společnost 505 Games, na tom se nic nemění a je rovněž zajímavé, že při příležitosti nákupu studia jsme se nedozvěděli, že by se tato hra měla objevit také na Stadii. Bylo by ovšem překvapením, kdyby se tak nakonec nestalo. Jediným dosud vydaným exkluzivním titulem pro Stadii je Gylt od studia Tequila Works. Nicméně leccos nasvědčuje tomu, že se po čase objeví i na dalších platformách. Exkluzivně na Stadii míří i Orcs Must Die! 3. Journey to the Savage Planet bude debutem Typhoon Studios. Tým byl založen teprve v roce 2017.

Journey to the Savage Planet, 505 Games, Google kupuje Typhoon Studios

Autoři Little Nightmares se stěhují k THQ Nordic

Těsně po vydání článku o Typhoon Studios k nám dorazila další podobná zpráva. Společnost Embracer Group, která vlastní THQ Nordic, koupila i se všemi zaměstnanci a značkami Tarsier Studios. Švédský nezávislý tým založený v roce 2005 se 65 zaměstnanci sídlí v Malmö. Proslavil se díky hororové logické plošinovce Little Nightmares a aktuálně pracuje na jejím pokračování. Předtím pomáhali třeba s LittleBigPlanet. Značka Little Nightmares patří společnosti Bandai Namco, ale třeba Statik patří Tarsier.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru