GoldenEye 007 nabídne on-line multiplayer jen na Switchi

Ani jedna z nových verzí nebude zřejmě tou definitivní. Na Xboxu bude vypadat lépe

Zdroj: Rare
14. 9. 2022
Název hry: GoldenEye 007 Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 25. 8. 1997 Platformy: Žánr:

Některé včerejší novinky jsou tak zajímavé, že si zasluhují svůj vlastní článek nad rámec souhrnů. Anebo je jednoduše potřeba některé věci zpřesnit či doplnit. Návrat akce GoldenEye 007 od studia Rare, která debutovala v roce 1997 na Nintendu 64, se očekával vzhledem ke všemožným náznakům a únikům velmi dlouho. Bylo tak spíš jen otázkou času, kdy a v jaké podobě se slavná bondovka vrátí.

Na Xboxu bude jen split-screen multiplayer pro čtyři hráče, kteří se dělí o jednu obrazovku.

Včera jsme se konečně dočkali během přenosu Nintenda, ale GoldenEye 007 míří současně na Xbox a přitom v odlišné verzi. Kvůli tomu se stala celá situace poněkud nepřehlednou. V případě verze pro Xbox lákají Rare, kteří dnes patří Microsoftu, na vylepšené ovládání, nativní podporu rozlišení 4K a poměr stran 16:9, plynulý framerate i achievementy. Hra bude k dispozici na Xboxu Series i Xboxu One. Předplatitelé ji najdou v Game Passu a majitelé digitální kolekce Rare Replay si ji budou moci stáhnout dokonce zdarma.

Hráči na Switchi se ale nedočkají stejné verze a nemusí oplývat všemi zmíněnými vylepšeními. U rozlišení nebo achievementů je to samozřejmě jasné. Bude ale podporovat on-line multiplayer, který je pro Switch exkluzivní, zatímco na Xboxu bude jen split-screen multiplayer pro čtyři hráče, kteří se dělí o jednu obrazovku. Microsoft už potvrdil, že podporu on-line hraní ani neplánuje.

Je možné, že to nějak souvisí s komplikovanými právy okolo této hry a výsledkem je tento kompromis. Jeví se pravděpodobné, že na Switchi nenabídne hra tolik upgradů a bude odpovídat spíš originálu z N64. Také dorazí v rámci předplatného Nintendo Switch Online + Expansion Pack s dalšími retro tituly. On-line multiplayer je ale zase bonusem, který nebude na Xboxu a ani jedna verze tak nebude tou definitivní.

Ani v jednom případě se ale nemá jednat o starší remaster GoldenEye 007, který původně vznikal pro Xbox 360 a nedávno jeho kompletní hratelná verze unikla na veřejnost. Ten paradoxně přinesl víc vylepšení, než je zjevně cílem aktuální verze.

Zatím neznáme datum vydání. Autoři jen naznačili, že se dočkáme brzy.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru