God of War Ragnarök, Sony Interactive Entertainment, God of War Ragnarök má běžet ve 4K a 30 fps

God of War Ragnarök má běžet ve 4K a 30 fps

Naznačují to materiály obchodu ShopTo. Speciální edici s kladivem vykupují překupníci

Zdroj: Sony
15. 7. 2022
Název: God of War Ragnarök Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr:
Datum vydání:
9. 11. 2022
19. 9. 2024 (PC)

Pokud půjde všechno podle plánu, 9. listopadu se hráči konečně dočkají God of War Ragnarök. Druhý a poslední díl nové ságy bude pokračovat v rozběhnutém příběhu Krata a Atrea, opět se v něm budeme potýkat se severskými bohy a nikdo zřejmě nepochybuje o tom, že nás nad rámec toho všeho čeká další skvělá audiovizuální podívaná. I s přihlédnutím k vysokým očekáváním se proto měl stát cenným zdrojem informací britský řetězec ShopTo, který podle zprávy magazínu Novice Gamer Guides začal rozesílat propagační e-maily v souvislosti s čerstvě spuštěnými předobjednávkami. Vychází z nich najevo, že alespoň prozatím počítají vývojáři ze Sony Santa Monica s tím, že jejich připravovaný titul poběží na konzoli PlayStation 5 v rozlišení 4K při zachování 30 fps a v dynamickém rozlišení až do výše 4K s dvojnásobnou frekvencí snímků.

Informace není příliš překvapivá, pokud budeme srovnávat s jinými velkými hrami pro PlayStation 5. Například Horizon Forbidden West na tom byl shodně, když v rozlišení 4K nabídl stejný počet fps a výš se dostal jen v režimu výkonu, který dynamicky snižuje rozlišení podle potřeby. Ovšem i když dáme stranou skutečnost, že právě autoři Horizonu postupně zoptimalizovali hru natolik, že byli schopní přinést ještě jeden režim pro 40 fps pro vyšší dynamické rozlišení, tváří v tvář dříve naznačovaným možnostem konzole PS5 se 4K v kombinaci s 30 fps zdá na pohled málo. Samozřejmě bude v mnohém záležet, k jaké degradaci obrazu dojde při zapnutí 60fps režimu, protože by se nestalo poprvé, když by volba vyššího frameratu nezpůsobila mnoho viditelných změn proti plnému rozlišení 4K, ne všichni jsou ale jednoduše s těmito zprávami úplně spokojení. Na druhou stranu slibuje ShopTo prostřednictvím propagačních materiálů plné využití systému Tempest pro trojrozměrný zvuk a maximální míru zahrnutí efektů spojených s haptickou odezvou a adaptivními triggery.

Co se týče předobjednávek, byly spuštěny v průběhu včerejšího večera dle informací, které jsme obdrželi během potvrzení listopadového data vydání. V oficiální distribuci na stránkách PlayStation Storu zaplatíte za standardní edici, která obsahuje verze pro PS5 i PS4, 2119 korun. Fyzickou kopii ale lze objednat o přibližně 400 Kč levněji, což znovu poukazuje na určitou rigidnost oficiálních obchodů přidružených ke konzolím. Dražší digitální Deluxe edice pak stojí 2379 korun s tím, že v oběhu jsou i speciální fyzické sběratelky, s nimiž ale bude patrně velký problém. Jak totiž informuje australský magazín Press Start, v zemi prodávané edice Jötnar byly vyprodány takřka okamžitě a je pravděpodobné, že tomu tak bylo či bude i v dalších regionech. Čili pokud pak má někdo skutečně zájem získat spolu se hrou například i repliku Thorova kladiva a někde si ji hezky vystavit, bude muset zaplatit opravdu vysokou částku překupníkům, kteří už edice nabízí na portále eBay a dalších platformách. Háček to má v tom, že budete muset zaplatit kolem 17 000 korun, což zní jako skutečně výhodná nabídka

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru