God of War Ragnarök, Sony Interactive Entertainment, God of War byl odložen kvůli zranění Christophera Judge

God of War byl odložen kvůli zranění Christophera Judge

Dabér Krata musel na několik operací. Spolupráci chtěl ještě poté ukončit kvůli Barlogovi

Zdroj: Sony
30. 9. 2021
Název: God of War Ragnarök Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr: Datum vydání: 9. 11. 2022

Na začátku června oznámil prezident PlayStation Studios Hermen Hulst, že Horizon Forbidden West i nový God of War Ragnarök nestihnou vydání v letošním roce. Důvodem byla nemožnost natáčet během pandemie koronaviru v motion-capture studiu, což je pro oba tituly s přihlédnutím k jejich zpracování klíčové. Autoři God of War pak na Twitteru napsali, že ačkoliv se snaží hráčům doručit titul nejvyšších kvalit, musí jej odsunout s ohledem na bezpečí a zdraví celého týmu, jejich rodin a partnerů z řad umělců, což bylo chápáno jako standardní prohlášení a hráči na něj reagovali poměrně smířlivě. Až nyní se ale ukazuje, že důvod nemusel být tak obecný, jak se původně zdálo – za viníka odkladu God of War Ragnarök se totiž označil sám herec Christopher Judge, který dabuje hlavního hrdinu.

„Musím vám něco říct a tohle [prohlášení] ještě nikdo neschválil. Svému milovanému fandomu vzkazuji, že Ragnarök byl odložen kvůli mně,“ uvedl Judge a pokračoval v celé řadě velmi zajímavých detailů. „V srpnu 2019 jsem nemohl chodit. Musel jsem podstoupit operaci zad, výměnu obou kyčlí a operaci kolene,“ řekl teprve 56letý herec. Dodal ale, že na něj vývojáři počkali a učinili tak podle jeho slov zcela bez komentáře a jakýchkoliv výhružek či podmínek. „Studio Santa Monica nikdy neřekla ani slovo o tom, co způsobilo odklad. V herních studiích pracují kreténi, ale tahle společnost, odshora dolů, by nám měla dávat naději. Nepřišly žádné výhružky, žádné – kdo si myslíš, že jsi. Jen láska a podpora,“ řekl Christopher Judge a ani tady jeho pochvalná slova nekončila. Zmínil, že způsob, jakým se lidé ze studia v Santa Monice starají o své lidi, je to nejstylovější, o čem kdy v tomto oboru slyšel. „Všichni, kdo se podílejí na sérii God of War, dávají do každého záběru, který vidíte, svoje srdce i duši. Chci poděkovat všem, kdo mi umožnil [tuhle roli] hrát,“ dodává herec.

Přidává ale i trochu temnější historku, která však má dobrý konec. Judge totiž přiznal, že když mu designér Cory Barlog na festivalu Tribeca sdělil, že nepovede vývoj Ragnaröku, Judge skončil. Ve svém tweetu tvrdí, že to nemyslel z legrace, nakonec ale svého rozhodnutí zůstat i nadále spjatý se zmiňovanou hrou rozhodně nelituje. „[Barlog] se mě zeptal, jestli mu věřím. Řekl, že Eric [Williams] je zvíře. A já odpověděl, že to by tedy měl… [A teď mohu] přidat, že Eric Williams je zas*aná bestie,“ popisuje spolupráci s novým creative directorem. O výměně na tomto postu jsme se zmiňovali krátce po posledním vysílání PlayStation Showcase – Cory Barlog předal žezlo Ericovi Williamsovi proto, aby se mohl věnovat vlastnímu velkému projektu, vůbec žádný problém to ale pro hru nemá znamenat. Spíš by vše mělo být ještě lepší, protože druhý díl, který severskou ságu ukončí, vede člověk s novými nápady i dalším pohledem na práci, u níž samozřejmě stál i v případě vývoje předchozího dílu.

God of War Ragnarök po svém odkladu dorazí v příštím roce na PlayStation 4 a PlayStation 5.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru