Glum nakonec vypadá i zní skoro jako ve filmu

Glum nakonec vypadá i zní skoro jako ve filmu

Stealth akční adventura The Lord of the Rings: Gollum se poprvé předvádí v pohybu

Zdroj: Daedalic Entertainment
26. 3. 2021

Vývojáři ze studia Daedalic Entertainment konečně představili hru The Lord of the Rings: Gollum v pohybu na in-game záběrech, jak slibovali. A to si rozhodně zaslouží naši pozornost. Trailer není dlouhý, nemá nakonec ani celou minutu. Ale poprvé ukazuje alespoň střípky akce. Můžeme se pokochat prostředím, prohlédnout si nepřátele i samotného Gluma a především se zaposlouchat do jeho hlasu.

Glum preferuje plížení, je schopný lezec a má velkou sílu. V přímé konfrontaci ale přesto neobstojí.

Musím přiznat, že asi nejvíc mě překvapilo, jak se nakonec podoba i projev Gluma přiblížily populární filmové adaptaci režiséra Petera Jacksona. Nepochopte mě zle, vůbec mi to nevadí. Zaráží mě to jedině proto, že autoři nejdřív tvrdili, že bude Glum vypadat úplně jinak, pak že bude povědomý i těm, kteří ho znají jen z filmu, aby nakonec šlo spíš o variaci na to, jak jej spolu s digitálními kouzelníky oživil Andy Serkis. Přitom by mohlo být zajímavé podívat na na trochu jiného Gluma, tak jak jej různí výtvarníci zpodobňovali ještě předtím, než se lidem vryla do paměti jeho filmová podoba.

Britský Eurogamer měl nedávno možnost spatřit 10 měsíců starý build a přidává další podrobnosti. Glum preferuje plížení, je schopný lezec a má velkou sílu. V přímé konfrontaci ale přesto neobstojí. Může nepřítele srazit, když se k němu potají přiblíží zezadu, jenže než nepřítele přemůže, způsobí hluk, který může přilákat nechtěnou pozornost dalších protivníků. Pokud ho spatří, nemá náš bipolární hrdina na výběr a musí se zachránit tak, že vezme nohy na ramena a pokusí se někde ukrýt.

Dočkáme se až v příštím roce

Jak už jsme psali dříve, důležitou součástí hry bude rozdvojená osobnost hlavního hrdiny, který neustále svádí vnitřní boj mezi Glumem a Sméagolem. Jinak se jedná o akční adventuru se stealth prvky, v níž poznáme Gluma a jeho příběh, jehož části nebyly dříve tak dobře zmapované. “Ve hře můžete prožít jeho příběh. Od doby, kdy byl otrokem pod Temnou věží, až po jeho pobyt u elfů v Temném hvozdu,” slibují autoři.

The Lord of the Rings: Gollum pohání technologie Unreal Engine od Epicu a míří na PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series i Switch. Hru od německého studia Daedalic Entertainment vydává francouzský Nacon. Vyjít by měla v příštím roce, oznámena byla už v březnu 2019. Spoustu dalších podrobností o hře najdete v našich starších článcích.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru