Nejočekávanější hry roku 2021, část čtvrtá

Ghostwire: Tokyo vyjde až příští rok

Japonští vývojáři odložili strašidelnou akci z duchařského Tokia. Původně měla vyjít v říjnu

Zdroj: Tango Gameworks
13. 7. 2021
Název: Ghostwire: Tokyo Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: , , Datum vydání: 25. 3. 2022

A máme tu další odklad. Vývojáři z japonského studia Tango Gameworks (The Evil Within) oznámili, že jejich strašidelná akce Ghostwire: Tokyo pro PS5 a PC vyjde až začátkem příštího roku. Autoři samozřejmě chtějí, abychom si hru vyzkoušeli co nejdřív a okusili jejich prokletou verzi Tokia. Ale současně si přejí chránit zdraví svých zaměstnanců.

Situace v Japonsku, kde tokijský tým sídlí, se navíc v tomto smyslu v poslední době spíš zhoršila.

Čas navíc týmu umožní dokončit titul v podobě, jakou si vysnili. Vývojáři přitom poděkovali fanouškům za trpělivost. Původně měla hra Ghostwire: Tokyo vyjít letos v říjnu. Jedná se o další z dlouhé série odkladů, z nichž větší část lze připsat na vrub pandemii koronaviru. Situace v Japonsku, kde tokijský tým sídlí, se navíc v tomto smyslu v poslední době spíš zhoršila.

Studio Tango Gameworks, které založil otec Resident Evilu Šindži Mikami, je od roku 2010 součástí společnosti ZeniMax Media, a proto společně s dalšími týmy přešlo letos v březnu pod křídla Microsoftu. Na časové exkluzivitě Ghostwire: Tokyo to ale nic nemění, podobně jako u akce Deathloop od Arkane Studios.

Hra byla oznámena v červnu 2019 na E3 na tiskové konferenci Bethesdy. Z původního představení a prvního teaseru se mohlo zdát, že půjde o klasický hardcore horor, jak už jsme ale psali, strašení tu zřejmě nakonec bude fungovat jen jako efektní kulisa pro poměrně frenetickou až over-the-top akci. Skoro všichni obyvatelé japonského Tokia nevysvětlitelně zmizeli a město naopak osídlili duchové a tajuplné přízraky.

Jde o akční adventuru, kterou budeme sledovat z first person perspektivy. Hlavní hrdina disponuje nadpřirozenými silami, které uplatňuje v boji s démony. Paranormální schopnosti tu budou doplňovat klasický souboj a autoři tento mix sami popsali jako směs magie a karate. Tým zdůraznil, že ačkoli titul obsahuje hororové prvky, je mnohem akčnější než The Evil Within.

Více podrobností o Ghostwire: Tokyo najdete v našich starších článcích. 

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru