Yakuza: Like a Dragon (Yakuza 7), Sega, George Takei se podílí na dabingu nové Yakuzy

George Takei se podílí na dabingu nové Yakuzy

Hvězdu Star Treku si poslechneme ve hře už v listopadu. Like a Dragon dorazí i na next-gen

Zdroj: Sega/Star Trek Timelines
23. 7. 2020
Název: Yakuza: Like a Dragon (Yakuza 7) Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr: ,

Japonské sérii Yakuza se na Vortexu věnujeme docela pravidelně, protože ji máme rádi. Její nejnovější díl s podtitulem Like a Dragon v zemi vycházejícího slunce vyšel už letos v lednu. Přišel přitom s řadou zajímavých a často i překvapivých novinek. Hra má nového titulního hrdinu a ještě více se přiblížila RPG díky novým tahovým soubojů. Vůbec poprvé se také výrazněji odchýlíme od Tokia a většina hry je situovaná do Jokohamy. Příležitostně se ale podíváme i na dřívější známí místa. I když jsme japonskou metropoli opouštěli v minulosti, obvykle byla středobodem příběhu.

Titul oznámený už v roce 2017 si v Japonsku vedl dobře, a to jak u kritiky, tak u hráčů, ale na vydání na Západě stále (ne)trpělivě čekáme. Je to koneckonců u této značky už taková tradice. Nyní jsme se konečně dočkali přesnějšího termínu a spolu s ním i dalších informací ohledně anglického dabingu, který sice veterány možná neosloví, ale jeho obsazení je docela zajímavé.

Jeden ze zdejších zločineckých bossů Masumi Arakawa bude totiž v angličtině mluvit hlasem George Takeie, kterého proslavila role kormidelníka Sulu v původním Star Treku. Vedle čerstvých informací je k dispozici také nová upoutávka prezentující anglické znění.

Abyste lépe porozuměli, proč Sega dělá kolem anglického dabingu takový “humbuk”, musíte vědět, že je to teprve podruhé, kdy se rozvětvená sága audio lokalizace dočká. Anglickým dabingem se mohla pochlubit jen úplně první Yakuza pro PS2 z roku 2005 a pak až nedávný detektivní spin-off série nazvaný Judgment. Uvidíme, kolik hráčů dodatečné znění ocení a kolik stejně sáhne po originálu.

Na PC, PS4 a Xbox One nová Yakuza od týmu Ryu Ga Gotoku Studio vyjde v listopadu. Na internetu se objevila zatím nepotvrzená zpráva, že se tak stane 12., nebo 13. listopadu v závislosti na daném teritoriu. Společnost Sega také oznámila, že Yakuza: Like a Dragon dorazí kromě už dříve oznámené verze pro Series X rovněž na PlayStation 5. V případě obou konzolí by mělo jít z aktuální generace bezplatně upgradovat titul na tu nadcházející. Xbox ale bude mít časovou exkluzivitu a na verzi pro PS5 dojde později. Kromě standardní edice bude k dispozici několik speciálních, které samozřejmě přijdou s nejrůznějšími bonusy. Jejich obsah můžete už prozkoumat níže.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru