Elden Ring, Bandai Namco Entertainment, George Martin naznačuje filmovou adaptaci Elden Ringu

George Martin naznačuje filmovou adaptaci Elden Ringu

Stalo se tak krátce poté, kdy ji neodmítnul ani designér hry Hidetaka Mijazaki

Zdroj: Bandai Namco
2. 7. 2024
Název: Elden Ring Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 25. 2. 2022

Spisovatel George Martin má očividně stále spoustu nápadů. Bez ohledu na jeho věk – letos oslaví 76. narozeniny – se podílí na celé řadě projektů, mnoho z nich má už dlouhé roky rozpracované (zdravíme do Westeros!) a nad novými nepochybně stále přemýšlí. Dokazuje to ostatně i jeho předposlední příspěvek na jeho „neblogu“, ve kterém se vrací k cenám Nebula, které profesní organizace amerických spisovatelů science-fiction uděluje už od roku 1965 nejlepší práci v rámci žánrů sci-fi i fantasy vydané v USA. Letos Martin nepřímo neuspěl, když v kategorii ilustrovaných knih nepřeměnila Raya Golden nominaci ve vítězství s adaptací Martinových příběhů Havilanda Tufa, slavný spisovatel ale v blogu připomněl, že se spolu s designérem Hidetakou Mijazakim stali se hrou Elden Ring vítězi v roce 2023, konkrétně v teprve několik let fungující kategorii herních scénářů. A právě na tomto místě si tak trochu pohrál s fanoušky a „velmi tajemně“ promluvil o adaptaci zmíněné hry pro jiná média.

„Jo, a ohledně těch spekulací, které jste mohli zaslechnout na konto filmové či seriálové adaptace Elden Ringu… K tomu nemám co říct. Ani slovíčko, nic, vůbec nic. Nevím nic, vy jste ode mně neslyšeli ani pípnutí, ne, ne, ne. Říkal někdo spekulace,“ napsal Martin. Přirozeně tím komentoval zkazky a nejrůznější přání hráčů, kteří by se rádi na Elden Ring spolu s příběhovým rozšířením rádi také jen „podívali“, ale prozatím se nemají čeho konkrétního chytit. Je tu však několik dní staré vyjádření zmíněného Hidetaky Mijazakiho, které jde naproti úvahám, že by se FromSoftware chtěl svézt na aktuální vlně popularity adaptací videoher a tohle dílo přeci jen divákům nabídnout.

Vracíme se k vyjádření Mijazakiho pro The Guardian, jak jej připomíná magazín Press Start. Designér Elden Ringu a dalších her od FromSoftware zmínil, že nevidí žádný důvod, proč by měl adaptaci Elden Ringu v podobě filmu či seriálu odmítnout. Potvrdil sice, že by k tomu musel sehnat správného partnera, ale je tu celá řada produkčních společností, které by po námětu jen skočily. The Last of Us, Fallout, ale také Super Mario Bros. ve filmu nebo Sonic jasně ukázaly, že herní příběhy a světy jde přetavit do podoby kvalitního filmového či seriálového zážitku, a když nic jiného, Elden Ring by mohl být zkrátka „jen“ zajímavým fantasy počinem plným roztodivných monster a metapříběhu na pozadí. Náznaků bychom tedy měli dost, otázkou ale je, zda dojdou k realizaci.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru