Silent Hill f, Konami, Gematsu: Nový Silent Hill dělá studio Kojima Productions

Gematsu: Nový Silent Hill dělá studio Kojima Productions

Otec Metal Gearu se má vrátit k tomu, co začal s P.T., naznačuje to rovněž Jeff Grubb

Zdroj: Silent Hill
4. 10. 2021
Název: Silent Hill f Vývojář: Vydavatel: Žánr: ,

Jako bumerang se opět vrací spekulace, že nový Silent Hill vzniká ve studiu Kojima Productions. Respektive jeden z nových Silent Hillů, abychom byli přesnější. V pátek vydal magazín Video Games Chronicle vlastní téma, v němž tvrdí, že společnost Konami se chystá oživit značky Metal Gear, Silent Hill a Castlevania prostřednictvím nových prémiových her a remaků. Psali jsme o tom i my a VGC se odvolávalo na své důvěryhodné zdroje. Web rovněž připomněl své vlastní starší zprávy, že Konami licencovali značku Silent Hill hned několika různým týmům. Jedním z nich má být polský Bloober Team, jak se opakovaně spekuluje. Tím dalším pak nějaké prominentní japonské studio, které ovšem VGC nejmenuje.

Jenže na tuhle zprávu reagoval jiný dobře informovaný magazín. Web Gematsu také slyšel, že jeden Silent Hill vzniká v nějakém předním japonském týmu. A tím studiem je prý společnost Kojima Productions. Vývoj údajně financuje společnost Sony. Takže se znovu naplno roztočil kolotoč spekulací, že Sony dokázala nějak usmířit Konami a Kodžimu a ten se bude moci po nedokončeném P.T. k této sérii vrátit. O jeho tužbě udělat hororovou hru jsme ostatně psali už mnohokrát.

A co spolupráce s Microsoftem?

A pokud by vám zdroj Gematsu nepřišel dost důvěryhodný, ozval se ještě Jeff Grubb z magazínu VentureBeat. Ten zprávu glosoval s tím, že není překvapený. Připomněl, že se mluvilo o tom, že by mělo studio Kojima Productions navázat nějakou spolupráci s Microsoftem. Smlouva byla velmi blízko, psalo se už dřív. Otázkou je, zda se skutečně nakonec obě strany dohodly. A i pokud ano, nikde není psáno, že Kodžima nemůže pracovat na dvou hrách současně. V souvislosti s Xboxem se mluvilo o tom, že tým by tam mohl přesměrovat svůj strašidelný titul, který měl původně vznikat ve spolupráci s Google pro cloudovou streamovací službu Stadia. Otázkou je, zda by jeden tým měl chuť i kapacitu dělat dva horory současně pro dvě různé konkurenční platformy.

Rekapitulovat všechny možné dohady a spekulace na konto nového Silent Hillu už pomalu není možné. V této souvislosti ale stojí alespoň v krátkosti za připomenutí, že velmi dlouho různí důvěryhodní insideři tvrdili, že nový Silent Hill vzniká v týmu Japan Studio a pracují na něm někteří původní autoři. Jenže poté Sony tento first party tým zrušila a údajní autoři v čele s otcem série, jímž je Keiičiro Tojama, si založili vlastní tým Bokeh Game Studio, kde tvoří jinou dosud nepojmenovanou strašidelnou hru. I v případě “Silent Hillu od Sony” se tvrdilo, že jde o PS5 exkluzivitu financovanou PlayStationem.

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Další články
Nahoru