GDC se oficiálně odkládá kvůli koronaviru

GDC se oficiálně odkládá kvůli koronaviru

Odhlásila se většina velkých firem. Naposledy Activision Blizzard. Akce se uskuteční v létě

Zdroj: GDC
29. 2. 2020

Došlo k tomu, čeho se mnozí obávali a řada dalších to předpovídala. Poté, co účast na akci GDC kvůli obavám z koronaviru odřekly společnosti Sony, Facebook, respektive Oculus VR, Kojima Productions, EA, Epic Games, Unity Technologies, Microsoft a naposledy v noci na dnešek i Activision Blizzard, se pořadatelé rozhodli konferenci odložit. Nikoli však úplně zrušit. Namísto původně plánovaného termínu od 16. do 20. března se uskuteční někdy v létě.

Pořadatelé poděkovali všem za podporu s tím, že na podrobnosti ohledně dalších plánů si musíme ještě minimálně pár týdnů počkat.

Organizátoři, kteří do poslední chvíle odmítali spekulace o zrušení akce, se tak nakonec rozhodli po debatě s partnery z celého světa. Rozhodnutí to podle jejich vyjádření bylo velmi obtížné.  Akce se připravovala celý rok, jsou proto pochopitelně naštvaní a zklamaní, že se nemůže uskutečnit v původním termínu. Pořadatelé poděkovali všem za podporu s tím, že na podrobnosti ohledně dalších plánů si musíme ještě minimálně pár týdnů počkat.

Pro všechny účastníky konference to pochopitelně znamená další starosti. Platící návštěvníci musí požádat o vrácení peněz, nutné je řešit i ubytování a dopravu. Vstupné se pochopitelně bude vracet v plné výši a pokud si někdo rezervoval hotel přes GDC, nemusí se prý obávat ani storno poplatků. Kdo si ale zařídil ubytování a letenku na vlastní pěst, bude pravděpodobně řešit obvyklé problémy s tím související a je možné, že se nedočká plné náhrady výdajů.

NĚKTERÉ PŘEDNÁŠKY A PŘIDRUŽENÉ AKCE SE BUDOU STREAMOVAT

Podobně jako to dříve oznámily společnosti Microsoft nebo Unity Technologies i samotní organizátoři GDC mají v plánu některé prezentace přemístit na internet a zpřístupnit dokonce zdarma. Je ostatně pochopitelné, že nejrůznější přednášky a novinky nelze mnohdy odkládat o několik měsíců. Do tohoto formátu se mohou dobrovolně přednášející zapojit a výsledek pak diváci uvidí třeba na YouTube. Pochopitelně ale musí svou řeč poskytnout v podobě videa.

Streamovat se budou i přidružené akce Independent Games Festival a Game Developers Choice Awards, v tomto případě přes Twitch. Stane se tak v původně plánovaném termínu konference, tedy od 16. do 20. března. Důvodem je snaha, aby komunita přesto mohla ocenit a oslavit ty nejlepší hry. Jak už jsme psali v pátek, ocenění za přínos videohrám tu má převzít vývojářka Roberta Williams, kterou proslavily klasické adventury od společnosti Sierra Entertainment.

Co bude dál?

Nejistota pochopitelně panuje i stran budoucích akcí. V nadcházejících měsících nás čekají další veletrhy jako E3 nebo Gamescom. Můžeme jen doufat, že do té doby už důvody k obavám pominou. Poslední dny koronavirus “zrušil” řadu velkých show nejen ve světě videoher. A všichni si kladou otázku, zda bude mít aktuální situace vliv na představení nové generace konzolí nebo dokonce její uvedení na trh.

GDC se oficiálně odkládá kvůli koronaviru

Další digitální oběti

GDC není zdaleka jedinou herní akcí, kterou v posledních týdnech poznamenaly obavy z nemoci. Odložen byl například významný veletrh Taipei Game Show a řada dalších konferencí, turnajů i menších show především ve východní Asii. Některé dokonce úplně zrušeny. Výrazně zeštíhlil také seznam účastníků akce PAX East, která se koná v Bostonu od 27. února do 1. března. Z veletrhu se odhlásily nebo výrazně redukovaly svou účast společnosti jako Sony, Capcom nebo Square Enix, jak jsme vás opakovaně informovali v novinkových souhrnech. Starosta města neúspěšně vyzýval Sony, aby nepodléhala panice, byla příkladem pro ostatní a akce se zúčastnila.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru