Gamescom se pyšní návštěvností a sledovaností

Gamescom se pyšní návštěvností a sledovaností

Do Kolína nad Rýnem se sjely statisíce lidí ze sto zemí světa. Pořadatelé lákají na příští ročník

Zdroj: Gamescom
29. 8. 2023

Gamescom 2023 je za námi, a tak nastal čas bilancovat. Pořadatelé se pochlubili, že letošní ročník navštívilo celkem 320 tisíc lidí z víc než 100 zemí světa. Rekordní měla být i sledovanost digitálního Gamescomu a jen na zahajovací ceremoniál Opening Night Live se podívalo přes 20 milionů diváků. To je úctyhodné číslo. Veletrh se uskutečnil od středy do neděla a od pátku do neděle byl podle pořadatelů zcela vyprodaný.

Na akci se objevilo celkem 1227 vystavovatelů z 63 zemí světa, kteří prezentovali své produkty na ploše přibližně 230 tisíc metrů čtverečních. Vzrůst měla rovněž rovněž účast návštěvníků z řad odborné veřejnosti. Těch se do Kolína nad Rýnem sjelo přes 31 tisíc, tedy o 25 procent víc než v loňském roce.

Organizátoři si proto letošní ročník jaksepatří pochvalují. Šéf Koelnmesse Gerald Böse upozorňuje na obrovský počet vystavovatelů, velkou výstavní plochu i mezinárodní účast. To vše z Gamescomu dělá největší herní akci světa, říká. Z velkých společností výslovně jmenuje Nintendo, které se na akci vrátilo, Microsoft nebo čínský gigant NetEase. Jak nepochybně víte, Sony bohužel i letos v Kolíně chyběla.

Příští ročník se uskuteční od 21. do 25. srpna a opět mu bude předcházet Opening Night Live stanovená na 20. srpna.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru