Gamescom 2021 se má konat přímo na výstavišti v Kolíně

Gamescom 2021 se má konat přímo na výstavišti v Kolíně

Při splnění hygienických opatření budou moci na veletrh zavítat fanoušci i novináři

Zdroj: Koelnmesse
18. 3. 2021

Organizátoři tradičního veletrhu Gamescom před krátkou chvíli informovali, že se rozhodli zkusit letošní ročník uspořádat hybridním způsobem. Na rozdíl od loňského, ryze digitálního pojetí, chtějí zachovat důraz na sdílení novinek přes internet, ale současně zpřístupnit výstaviště v Kolíně nad Rýnem návštěvníkům z řad fanoušků i novinářů. Termín je veskrze tradiční – 25.-29. srpna – vše ale bude záviset nejen na splnění přísných hygienických a protiepidemických opatření přímo na místě, ale také na celkové situaci ve světě.

„Gamescom 2020 slavil se svým čistě digitálním konceptem velký úspěch. Nicméně vystavovatelé i návštěvníci se shodují, že možnost ponořit se do světa her a zkoušet novinky přímo na místě je nedílnou součástí veletrhu,“ říkají organizátoři a odvolávají se na vlastní průzkum, v němž 92 procent respondentů vyjádřilo touhu vrátit se na výstaviště. I proto je Gamescom 2021 připravován coby hybridní událost, která spojí to nejlepší z obou světů – fyzického i digitálního – a budou chtít na místo pustit omezené množství návštěvníků.

Zdroj: Koelnmesse

K dispozici by měla být veřejná část se stánky jednotlivých vývojářů a vydavatelů, kteří budou místa na prezentacích udělovat prostřednictvím rezervačních systémů, aby se netvořily obligátní fronty. Dále by měla být dostupná soutěžní část, zahrnující nejen e-sportové turnaje, ale také soutěž cosplayerů. A v neposlední řadě bude fungovat i uzavřená část pro novináře a obchodníky, která by navíc měla být rozšířena o další halu. Jak totiž organizátoři v dopise uvádí, smyslem je nabídnout prostor co největšímu počtu vystavovatelů z řad velkých i malých subjektů a poskytnout jim ideální příležitost pro navazování obchodních vztahů.

Naproti tomu digitální část bude i v letošním roce zahrnovat show Geoffa Keighleyho Opening Night Live a rovněž plnohodnotné Gamescom studio s dalšími rozhovory a informacemi přímo od vývojářů. Kdo bude mít jeho chod na starost, není v tuto chvíli známo, jisté však je, že při zhoršení situace kolem pandemie koronaviru bude tvořit hlavní informační kanál a organizátoři se na něj budou spoléhat, nebude-li jiná možnost. Jak už bylo uvedeno výše, kromě obecného stavu pandemie bude nutné na místě splnit přísné podmínky, vycházející z nově ustaveného plánu #B-SAFE4business.

Vedle veřejné části bude fungovat i uzavřená sekce pro novináře a obchodníky, která by navíc měla být rozšířena o další halu.

Prezentace jasně vymezuje, že všichni návštěvníci budou muset využívat dezinfekční stanice, nosit roušky či jinou ochranu dýchacích cest, celý prostor bude muset být pravidelně dezinfikován, větrán a všichni budou muset dodržovat patřičné rozestupy. Na veletržní správě pak je, zajistit dostatečně široké koridory, vyznačit 1,5metrové hranice a pečlivě monitorovat situaci v prostorách výstaviště. Už nyní je navíc patrné, že nebudou být moci konány u příležitosti Gamescomu žádné večírky a prezentace s občerstvením, byť klasický prodej jídla a nápojů bude umožněn.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru