Gamepad z Xboxu 360 se vrací na PC a nové Xboxy

Gamepad z Xboxu 360 se vrací na PC a nové Xboxy

Oficiálně licencovanou verzi bude vyrábět Hyperkin. Odlišuje se v některých drobnostech

Zdroj: Hyperkin
24. 11. 2022

Pokud se vám z jakéhokoli důvodu stýská po ovladači k Xboxu 360 – a pravdou je, že to byl skutečně jeden z těch povedených – tahle zpráva by vám mohla udělat radost. Tenhle gamepad se totiž vrací a bude fungovat na PC, Xboxu Series i Xboxu One. O jeho novou verzi se nepostará přímo Microsoft, ale přesto půjde o oficiálně licencovaný produkt.

Vyrábět jej bude společnost Hyperkin, která už dříve uvedla na trh novou verzi gamepadu Duke, s nímž původně debutoval první Xbox. Staronový X360 gamepad se jmenuje Xenon, čímž se výrobce odkazuje k názvu čipu a jednomu z kódových označení Xboxu 360. Ačkoli na první pohled novinka příbuznost nezapře, najdou se tu jisté drobné odlišnosti. Přidat bylo potřeba například tlačítko Share, které bychom samozřejmě na originálu nenašli. Lepší budou pravděpodobně také vibrace.

Kabel jde odpojit, ale není bezdrátový

Ale hlavně se ovladač připojuje ke konzoli a k počítači kabelem USB-C, který je sice možné odpojit, ale pozor, gamepad není bezdrátový. Jako původní naopak překvapivě vypadá D-pad, který patřil k méně povedeným částem originálu. Pokud jste si potrpěli na přesnost křížového ovladače, možná jste podobně jako já svého času sáhli po předchůdci gamepadu Elite, který nabízel polohovatelný D-pad. Tak snad bude fungovat lépe než kdysi.

Bohužel zatím neznáme cenu ani plánované datum vydání. Víme jen, že do obchodů novinka dorazí ve čtyřech barvách. Kromě typické bílé bude k dispozici ještě černá, červená a růžová. Pro orientaci ale může posloužit, že replika gamepadu Duke vstoupila na trh za 70 dolarů.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru