Game Pass už má přes 18 milionů předplatitelů

Game Pass už má přes 18 milionů předplatitelů

Microsoft zveřejnil výsledky za další čtvrtletí, aktivních uživatelů Xbox Live je 100 milionů

Zdroj: Microsoft
27. 1. 2021

Microsoft včera v podvečer zveřejnil finanční výsledky za druhé čtvrtletní fiskálního roku 2021 (říjen-prosinec 2020), do kterých se poprvé promítá uvedení nové generace Xboxu. Právě herní segment s ohledem na okolnosti spojené s pandemií koronaviru zaznamenal v loňském roce všeobecný růst, což se pochopitelně projevuje i ve výsledcích Microsoftu a očividně není překážkou ani to, že nové Xboxy odstartovaly až začátkem listopadu. CEO společnosti Satya Nadella uvedl, že příjmy z prodeje hardwaru se oproti stejnému období v předchozím roce zvýšily o 86 procent a velký podíl na tom má právě prodej konzolí. I díky nim pak Microsoft překonal absolutní čtvrtletní rekord v příjmech z herního segmentu dosažením hranice 5 miliard dolarů.

Vedle hardwaru se Microsoftu dařilo i na poli softwaru a doprovodných služeb, kde společnost zaznamenala 2 miliardy dolarů v příjmech z prodeje third party titulů a opět posouval čísla předplatitelů Game Passu a Xbox Live. V případně první zmiňované služby došlo k nárůstu 3 milionů uživatelů od předchozího čtvrtletí z 15 na 18 milionů, o předplatné Xbox Live se pak aktivně přihlásilo v uplynulém čtvrtletí přes 100 milionů hráčů. Bez ohledu na nepoměr v uživatelské základně však Microsoft zmiňuje zejména Game Pass a i poslední události jasně naznačují, že v herním Netflixu vidí obrovský potenciál. Řeč je pochopitelně o snaze zvýšit cenu předplatného Xbox Live Gold ve snaze představit Game Pass coby vhodnější alternativu pro stávající majitele Xboxu, která však v agresivní a nečekané podobě (alespoň prozatím) neuspěla. Je však pravděpodobné, že se Microsoft bude nadále snažit přetáhnout desítky milionů hráčů právě ke Game Passu a neoslovovat jím převážně pouze nové zákazníky.

Pokud bychom se měli vrátit k nové generaci konzole Xbox, Satya Nadella nejprve uvedl, že ve smyslu prodeje herního zařízení zaznamenali nejlepší čtvrtletí v historii fungování celé společnosti. Finanční ředitelka Amy Hood následně potvrdila, že Microsoft očekává velkou poptávku po Xboxu Series X i S v nadcházejícím čtvrtletí, ale obratem dodala, že se s největší pravděpodobností nestřetne s nabídkou. Dodávky hardwaru jsou problémem celého segmentu her a Microsoft momentálně nechce sdílet žádné informace o tom, kdy a v jakém množství budou konzole opět dostupné. Tento postoj by měl platit až do konce aktuálního čtvrtletí 31. března, automaticky to ale neznamená, že 1. dubna budou obchody zasypány novými kusy konzolí. Bez povšimnutí ale pochoiptelně nemohou zůstat ojedinělé prodejní akce a zprávy od lidí, kteří s předobjednávkami čekají na dodání – tu a tam se několik kusů objeví, bavíme-li se převážně o obchodech ve Spojených státech. Stále je tu však problém s překupníky a tzv. scalpery, kteří zneužívají jakoukoliv možnost dostat se ke konzolím ve velkém objemu kdykoliv jsou někde k dispozici a následně je mnohem dráž prodávat těm, na které se nedostalo.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru