G.I. Joe se hlásí do akce ve hře Operation Blackout

Nabídne komiksovou kooperativní kampaň v on-line režimu i lokálně na rozdělené obrazovce

Zdroj: GameMill Entertainment
13. 8. 2020

Fenomén G.I. Joe se u nás sice netěší takové popularitě jako ve Spojených státech, nebo přinejmenším v mojí generaci, ale díky hraným filmům z let 2009 a 2013 se přeci jen povědomí o něm trochu rozšířilo. Natáčení koneckonců probíhalo i u nás. Nemělo by vás tak překvapit, že i tahle značka má své videoherní adaptace. A není jich zrovna málo. Ta první vyšla dokonce už v roce 1983 pro Atari 2600. Nejnovější se jmenuje G.I. Joe: Operation Blackout a vyjde už 13. října PC, PS4, Xbox One i Switch.

Operation Blackout nabídne rovněž kompetitivní multiplayer s různými PvP režimy, mezi nimiž nebudou chybět Capture the Flag, Assault nebo King of the Hill.

Nově oznámený titul je týmovou 3rd person akcí. Hráč si může vybrat jednu z dvanácti postav z týmů Joe i Cobra, takže si akci vychutnáte z pohledu obou stran. Čeká na nás příběhová kampaň o 18 misích, kterou lze absolvovat nejen v singlu a on-line kooperaci, ale rovněž v lokálním multiplayeru na rozdělené obrazovce, který je dnes v podobných případech raritou. Příběh je založen na komiksu z osmdesátých let. Hra ostatně sází i na podobnou stylizaci a vyprávění v podobě interaktivního komiksu.

Operation Blackout nabídne rovněž kompetitivní multiplayer s různými PvP režimy, mezi nimiž nebudou chybět Capture the Flag, Assault nebo King of the Hill. O dalších se zatím materiály nezmiňují. Každá postava přichází s vlastní sadou unikátních schopností, ale lze upravovat i její zbraně a podobu. Hru exkluzivně představil magazín IGN a zatím nemáme k dispozici mnoho detailů navíc.

Za Operation Blackout stojí nepříliš známá společnost GameMill Entertainment, která zrovna neseká hity jako na běžícím pásu. Z poslední doby stojí za zmínku alespoň arkádové akční závody Nickelodeon Kart Racers. Na druhé straně výsledkem by s trochou snahy mohla být příjemná a nenáročná akce v klasickém duchu, který by podpořil retro atmosféru samotné předlohy. Zda tomu tak skutečně bude, se samozřejmě teprve ukáže.

Že je ve vývoji a na spadnutí oznámí nové hry podle G.I. Joe, se už nějakou dobu vědělo. Už v červenci se objevily obrázky obalu a před pár dny pak obchod Best Buy předčasně hru vystavil na svém webu i s prvními screenshoty. Díky tomu víme, že by novinka neměla stát plnou cenu. Prodávat se údajně bude za necelých 40 dolarů. Právě sázka na gaučový multiplayer by se autorům mohla vyplatit, pokud se ho zhostí se ctí.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru