Sherlock Holmes Chapter One, Frogwares, Frogwares oznamují prequel série Sherlock Holmes

Frogwares oznamují prequel série Sherlock Holmes

S mladým detektivem se vydáme do Středomoří. Budeme vyšetřovat smrt jeho matky

Zdroj: Frogwares
25. 5. 2020
Název: Sherlock Holmes Chapter One Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 16. 11. 2021

Ukrajinské studio Frogwares, které proslavila adventurní série Sherlock Holmes a naposledy vydalo hru The Sinking City inspirovanou mýtem Cthulhu a dílem amerického spisovatele H. P. Lovecrafta, vyslyšelo volání fanoušků a vrací se ke slavnému detektivovi. Leccos ale bude tentokrát jinak. Opravdu hodně jinak. Autoři oznámili prequel Sherlock Holmes Chapter One pro PC, PlayStation 4, Xbox One i konzole nové generace. Půjde o příběhový detektivní thriller, v němž se s mladým Sherlockem vydáme na ostrov ve Středomoří, abychom mu pomohli vyšetřit záhadu úmrtí jeho matky.

Holmes má 21 let a je to pozoruhodný, ale bouřlivý mladý muž, které teprve hledá své místo ve světě a usiluje o budoucí věhlas. Podobně jako ve starších hrách a příbězích z pera Arthur Conan Doyla ale i tady půjde o spravedlnost a morálku. Naši pověst budou předurčovat rozhodnutí, která učiníme v tomto otevřeném světě. Sluší se připomenout, že starší díly až po Crimes & Punishments se skládaly z klasických jednotlivých lokací a i The Devil’s Daughter by šlo s přimhouřením oka označit maximálně za semi open world.

Jako mladý Sherlock bude hráč podle autorů získávat reputaci způsobem jako v žádné jiné hře či příběhu dříve. Nikdy jsme prý neviděli mladickou aroganci a naivitu legendárního detektiva. Nyní ji prožijeme z první ruky.

Už nyní ale bude jednou z hlavních Sherlockových zbraní jeho proslulá schopnost dedukce. Kromě jiného. Tou další bude trochu překvapivě i násilí. Brutální síla může totiž pomoci vyřešit vaše problémy podobně jako váš ostrovtip. K tomu, aby se Holmes stal legendou, kterou je předurčen být, musí nejprve konfrontovat svou minulost, tvrdí Frogwares.

Jako mladý Sherlock bude hráč podle autorů získávat reputaci způsobem jako v žádné jiné hře či příběhu dříve. Nikdy jsme prý neviděli mladickou aroganci a naivitu legendárního detektiva. Nyní ji prožijeme z první ruky. Během vyšetřování nikdy nebudeme vědět, odkud přijde další stopa. Máme zkoumat rozsáhlý prostor v honbě za pravdou, sbírat důkazy, dohady i převleky ve snaze vše pospojovat a vyřešit celý případ.

Díky svému skvělému postřehu bude Sherlock schopný odhalit slabiny nepřátel nebo využít prostředí ve svůj prospěch, aniž by si “ušpinil ruce”. Po ruce nám naopak nebude důvěrně známý doktor John Watson. Před ním tu byl jiný Jon, naznačují vývojáři. Bez H. Sherlockův nejlepší a jediný přítel. Ale kdo je ve skutečnosti, to už musíme zjistit ve hře.

I když prostředí středomořského ostrova slibuje tropický ráj, čeká nás temný svět korupce a zločinu, kde nejsou vetřelci vítáni. I to naše pátrání znesnadní. Místní mají navíc dost svérázný přístup k pravdě a lži a výkladu těchto pojmů, naznačují Frogwares. Každý příběh má podle nich dvě strany mince. A někdy možná odhalení pravdy přinese víc bolesti než dobra. I to může ovlivnit muže, kterým se Holmes stane.

Není to epizodická hra

Navzdory svému trochu matoucímu názvu je Sherlock Holmes: Chapter One kompletní hrou, kterou si po sporech s Focus Home Interactive vydávají už Frogwares sami. Nový titul vyjde příští rok. PC verze pak míří na Steam, GOG i Epic Games Store.

Z oznámení nového Sherlocka od Frogwares mám obrovskou radost. Ale současně s nadšením se ve mě mísí i jisté obavy z nového směru a zasazení. Už v The Devil’s Daughter autoři zvolili trochu odlišnou stylizaci, která byla zřejmě mimo jiné ovlivněna hrou Assassin’s Creed Syndicate, a přiklonili se k akčnějšímu pojetí. Z popisu se zdá, že novinka má být ještě akčnější, ale upřímně řečeno tahle část nikdy Frogwares na rozdíl od adventuření a detektivky nešla. A o opaku mě moc nepřesvědčilo ani The Sinking City. Zůstávám ale optimisticky naladěn.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru