Amnesia: Rebirth, Frictional Games, Frictional Games poutají pozornost ke své nové hře

Frictional Games poutají pozornost ke své nové hře

Tvůrci Amnesie i hororu SOMA připravují velké odhalení, na kloub mu ale mají přijít hráči

25. 1. 2020
Název: Amnesia: Rebirth Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr: Datum vydání: 20. 10. 2020

Jestliže jste fanoušky týmu Frictional Games a pravidelně sledujete, co se okolo tohoto týmu šustne, tak vám jistě neunikla tímto týmem nedávno aktualizovaná webová stránka. Ta nese příhodné jméno Next Frictional Game a to je víceméně asi tak všechno, co komunita o chystané hře ví. Čili vlastně nic, protože prozatím ještě neznáme ani to jméno, což ostatně padlo už v novinkovém souhrnu ze začátku ledna. Spuštěná stránka se ale začala v posledních dnech organicky proměňovat a fanoušci přeci jen začali něco odhalovat. A stejně jako v případě hororů SOMA a Amnesia: A Machine for Pigs to vypadá na napínavou hru na kočku a myš, v rámci které Frictional Games budou něco napovídat a komunita hráčů bude pátrat a dohadovat se o významech jednotlivých nápověd.

Frictional Games se tedy pravděpodobně opět vydávají cestou takzvané ARG, čili augmented reality game, v rámci které sami fanoušci pátrají po tom, co vlastně autoři teprve plánují oznámit. A jak jsem zmínil v úvodu, tento přístup není pro tým žádnou novinkou. Například v případě druhého dílu Amnesie vyvíjeného studiem Chinese Room museli fanoušci pátrat třeba i v mapách od Googlu. Z charakteru zmíněné webové stránky nicméně už nyní fanoušci tvorby tohoto týmu hádají, že se opět bude jednat o napínavý horor. To přitom má být pouze jedním ze dvojice aktuálně vyvíjených titulů, jak ostatně Frictional Games před časem sami přiznali: „První hra už je v plné produkci a bude další pořádně děsivou hrou. Ta druhá je v předprodukci a bude méně o přímé, hmatatelné hrůze, ale více o pochopení různých konceptů.“ Na přiblížení popisu druhého projektu je tedy asi zatím zjevně brzy, nás tak dnes mnohem více zajímá onen horor.

Nicneříkající teaser ale doprovázejí další indicie, z nichž určitě stojí za vypíchnutí dvojice videí.

A když se vrátíme zpět ke spuštěné stránce hry, tak na ní lze v tuto chvíli nalézt podivný pulzující objekt. Ten se postupem času proměňuje a mně osobně v současné podobě připomíná ječící ústa, v minulosti šlo například ale o objekt ne nepodobný nervové buňce. Tento nicneříkající teaser ale doprovázejí i další indicie, z nichž určitě stojí za vypíchnutí dvojice videí. To první a níže přiložené se má podle popisu videa odehrávat v Šetpe v Kazachstánu a zasazené je ještě do doby existence sovětského svazu. Vidět v něm lze kameny a na jednom z nich je nakreslený podivný obrazec. Druhé video je pak celé černé a je na něm slyšet pouze křik. Z popisu videa a konkrétně z fráze „Triple Crown“ pak část komunity usuzuje, že by mohlo naznačovat propojení s egyptskou mytologií.

Na další detaily si už ale musí komunita počkat. Anebo po nich aktivně pátrat, protože kdoví, Frictional Games už mohli teoreticky naznačit něco více, jen to komunita hráčů třeba ještě neobjevila. Na plnohodnotné odhalení dalšího projektu autorů série Penumbra a hororů SOMA a Amnesia: The Dark Descent si tedy zřejmě ještě počkáme, už ale samotná cesta k odhalení by zjevně mohla stát za to. Určitě tedy doporučujeme web hry sledovat i nadále a pokud se chcete sami aktivně zapojit, tak tím pravým místem, kde začít, je Discord hry.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru