Amnesia: Rebirth, Frictional Games, Frictional Games nepracují jen na Amnesii

Frictional Games nepracují jen na Amnesii

Ve vývoji je už řadu let druhá hra, která má být mnohem šílenější. Nepůjde o klasický horor

Zdroj: Frictional Games
13. 3. 2020
Název: Amnesia: Rebirth Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr: Datum vydání: 20. 10. 2020

Už začátkem roku 2016, přibližně půl roku po vydání Somy, vývojáři ze švédského studia Frictional Games prozradili, že pracují na dvou nových hrách. Loni pak vyšlo najevo, že se dokonce pustili do příprav a předprodukce třetí neoznámené hry. Původně tvrdili, že omezí hororové prvky a víc zdůrazní sci-fi ve snaze oslovit nové a širší publikum. Tým si také podle vyjádření z roku 2016 přál, aby si lidé jejich hry nepletli a vnímali je jako samostatné projekty. Když však teď začátkem března konečně po mnoha náznacích konečně prozradili, na čem dělají, vyklubala se z tajuplného projektu další Amnesia s podtitulem Rebirth.

Tak kam se zatoulaly ty další hry? Spoluzakladatel studia Frictional Thomas Grip se k tomuto tématu vyjádřil v rozhovoru pro magazín Vice. Od počátku prý chtěli udělat pokračování Amnesie, ale nebyli si jistí, co to znamená a jak velký projekt bude. Ten druhý titul, na kterém stále pracují, bude údajně mnohem šílenější. Tak daleko prý nechtěli autoři s Amnesií zajít. Navíc chtěli začít s něčím, co dobře znají, v čem jsou si jistí.

„Doufejme, že teď, když máme současně ve vývoji dva projekty, budeme vydávat přibližně každé dva až tři roky.“

Grip také prozradil, že vývojáři nejsou spokojení s tím, jak dlouhé intervaly se tvoří mezi vydáním jejich titulů. “Doufejme, že teď, když máme současně ve vývoji dva projekty, budeme vydávat přibližně každé dva až tři roky,” naznačil s tím, že to je podle něj lepší scénář. Už v roce 2017 se v různých rozhovorech se členy týmu objevovaly zmínky nejen o tom, že druhý připravovaný titul nebude klasický horor v pravém slova smyslu, ale že se budou autoři víc soustředit na “velmi, velmi zajímavý příběh”. Koneckonců i jejich Soma dokázala, že umí napsat přemýšlivou zápletkou s překvapivou pointou, která byla stejně šokující jako chytrá a donutila hráče přemýšlet o celém příběhu a smyslu svého počínání.

Amnesia: Rebirth má vyjít letos na podzim a momentálně hra míří na PC a PlayStation 4. Můžeme tak jen doufat, že s ohledem na vše vyřčené nebudeme na následující titul muset čekat dalších pět let. Je ale nutné současně zdůraznit, že Frictional Games jsou pořád relativně malé studio, v němž pracuje přibližně 25 lidí. Takže nelze očekávat, že budou autoři své originální hry chrlit jako na běžícím pásu.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru