FPS Boost pro hry od EA a PlayStation Now ve Full HD

FPS Boost pro hry od EA a PlayStation Now ve Full HD

Microsoft navýšil framerate u 13 her od Electronic Arts. Sony spouští PS Now v 1080p

Zdroj: koláž/Vortex
23. 4. 2021

Společnost Microsoft oznámila, že 13 her Electronic Arts nabízí nově funkci FPS Boost na Xboxu Series. Ta u vybraných kompatibilních titulů umožňuje významně navýšit framerate. U her z Xboxu One je možno takto dosáhnout až na čtyřikrát vyšší počet snímků za sekundu. V první várce byly hry Far Cry 4, New Super Lucky’s Tale, Sniper Elite 4, Watch Dogs 2 a UFC 4. V únoru pak přibyly hry od Bethesdy – Dishonored: Definitive Edition, The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition, Fallout 4, Fallout 76 a Prey. Nyní došlo na hity od EA, jejichž seznam už najdete níže.

Tyto hry od EA podporují FPS Boost na Xboxu Series

Battlefield 1, Battlefield 4, Battlefield 5, Mirror’s Edge Catalyst, Plants vs. Zombies Garden Warfare, Plants vs. Zombies: Battle for Neighborville, Plants vs. Zombies Garden Warfare 2, Sea of Solitude, Star Wars Battlefront, Star Wars Battlefront II, Titanfall, Titanfall 2, Unravel 2

Všechny tyto tituly jsou navíc součástí předplatného Xbox Game Pass Ultimate a EA Play. S výjimkou Sea of Solitude všechny dosáhnou až na 120 fps. Sea of Solitude “jen” na 60. Microsoft už dříve upozornil, že novinku nelze aplikovat univerzálně na všechny hry. Tam, kde funguje, ale může využít vyšší výkon nového hardwaru. I když v některých případech za cenu snížení rozlišení. A ne vždy lze maxima dosáhnout na pomalejším Series S. Díky březnovému updatu systému je navíc možné funkci FPS Boost volitelně vypínat a zapínat. Totéž platí pro Auto HDR, které doplňuje HDR i do her, které jej v době svého vydání vůbec neznaly. Jak to funguje v praxi, už se můžete podívat na videu.

PlayStation Now v 1080p

Společnost Sony se pro změnu pochlubila novinkou ohledně své cloudové streamovací služby PlayStation Now. Ta nyní umožní hrát až v rozlišení 1080p, zatímco dosud bylo maximem 720p. To už dnes na konkurenci nestačí. Full HD a vyšší rozlišení přitom Sony poprvé slíbila už před dvěma lety. Vyšší rozlišení se začne postupně nabízet od tohoto týdne a dorazí do Evropy, USA, Kanady i Japonska. Teď ještě aby tak k nám oficiálně dorazila samotná služba PlayStation Now.

Tento předplatitelský program nabízí stovky her z PS2, PS3 i PS4, které lze streamovat na PC, PS4 i PS5. Momentálně je v nabídce přes 800 titulů a každý měsíc přibývají další. Přes 300 her pro PS4 lze stáhnout přímo do konzole a hrát standardním způsobem. Za 12 měsíců třeba hráči v USA zaplatí 60 dolarů. Sony před časem snížila cenu PS Now ve snaze být konkurenceschopnější na tomto čím dál početnějším kolbišti. Ve službě zatím nejsou k dispozici PS5 hry. PlayStation Now má podle posledních známých čísel přes 2 miliony předplatitelů.

Velmi aktivní je samozřejmě na poli cloudového hraní také konkurenční Microsoft. Nehledě na všechny další služby jako Stadia, Luna nebo třeba GeForce Now.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru