FPS Boost až čtyřnásobně zvýší framerate starších her

FPS Boost až čtyřnásobně zvýší framerate starších her

Mezi první podporované tituly patří Far Cry 4, Watch Dogs 2 nebo Sniper Elite 4

Zdroj: Digital Foundry
18. 2. 2021

Společnost Microsoft představila novou funkci FPS Boost pro vybrané tituly ve zpětné kompatibilitě na Xboxu Series X a S. Díky tomu podporované hry nabídnou až čtyřikrát vyšší framerate než původně. V první várce se dostalo na Far Cry 4, Watch Dogs 2, Sniper Elite 4, New Super Lucky’s Tale a UFC 4.

New Super Lucky’s Tale dokáže nabídnout až 120 fps.

Jedná se o funkci, která umožňuje zvýšit počet snímků za sekundu bez zásahu do samotné hry. Upgrade není vždy stejný. New Super Lucky’s Tale dokáže nabídnout až 120 fps a UFC 4 60 fps. Jak už název funkce napovídá, v tomto případě se Microsoft nesoustředil na upscale rozlišení, takže další vylepšení byste hledali v podporovaných titulech marně.

Počet takových her se bude nadále rozšiřovat. K boostu fps používají prý inženýři Microsoftu různé metody a i když se spojili s původními autory her, samotnou hru není třeba zásadně přepracovat. Tyto techniky však podle Microsoftu není na druhé straně možné uplatnit na všechny starší tituly. Úvodní várka podporovaných her údajně nereprezentuje jen různé oblíbené hry, ale právě i různé metody, kterými bylo výsledku dosaženo.

V nadcházejícím systémové updatu Xboxu přibudou nové možnosti kompatibility, které umožní zapnout a vypnout FPS Boost, stejně jako Auto HDR. Hra také bude indikovat, zda je funkce zapnutá. Bude na hráči, aby si sám vybral, zda dává přednost původní podobě, anebo té vylepšené.

FPS Boost budou přirozeně využívat také hry z Game Passu. Už teď tu najdete New Super Lucky’s Tale a Sniper Elite 4 a další mají přibýt v budoucnu. Je opravdu chvályhodné, že Microsoft takto program zpětné kompatibility nadále vylepšuje a prodlužuje tím i životnost starších her. Z vyššího výkonu nových konzolí tak mohou těžit i starší kousky, což potenciálně povzbudí chuť hráčů vrátit se k nim.

Magazín Digital Foundry už novinku otestoval a věnoval jí vyčerpávající skoro půlhodinové video, kde můžete vidět přínos FPS Boostu v akci.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru