Fotbalové Euro přibude do PES 2020 zcela zdarma

Virtuální šampionát proběhne bez ohledu na situaci ve světě. Nabídne všech 55 týmů Evropy

13. 3. 2020
Název hry: eFootball PES 2020 Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 10. 9. 2019 Platformy: , , Žánr:

Sportovní události se kvůli obavám z koronaviru a pochopitelné snaze zpomalit jeho šíření ruší jedna za druhou. Za své už vzala formule 1 v Austrálii, probíhající ročník NHL, s největší pravděpodobností bude zrušeno i mistrovství světa v hokeji a vedle ligových soutěží snad všech myslitelných sportů visí otazníky také nad mistrovstvím Evropy ve fotbale. Nový model, který měl být v letošním roce aplikován – tedy rozšíření z jedné či dvou pořadatelských zemí na rovnou dvanáctku – situaci rozhodně nezlepšuje a bez ohledu na červnový termín bychom se zrušení nedivili. Neznamená to, ale že se Euro 2020 neodehraje vůbec – šampionát vyjde v podobě bezplatného DLC pro aktuální PES 2020 a hráči si jej budou moci zahrát, ať se děje, co se děje.

Zdroj: Konami

Radostnou zprávu potvrdili vývojáři z Konami v průběhu včerejšího dne a uvedli, že DLC bude k dispozici už od 30. dubna, tedy měsíc a půl před tím, než by se mělo skutečné EURO konat. Součástí balíčku bude všech 55 týmů, které měly šanci turnaje se zúčastnit a Konami slibuje jejich plnou licenci, včetně podoby vybraných hráčů a jejich doplňků. Samozřejmostí je nová trofej, kterou na konci turnaje zvedne vítěz nad hlavu a oficiální míč Adidas UNIFORIA PRO, který se bude z nohy na nohu přesouvat po trávnících vybraných stadionů. Na tomto místě nicméně vývojáři neslibují kompletní nabídku fotbalových arén, na nichž by se mělo Euro hrát a v doprovodné grafice zmiňují pouze super realistické Wembley, kde se uskuteční finále turnaje, a stadion v Petrhoradě. Na druhou stranu už jsou ale některé z vybraných stánků pro Euro 2020 zastoupeny v základní hře, takže není důvod, proč by se na nich neměly hrát virtuální zápasy. Řeč je například o mnichovské Allianz Areně, římském Olimpicu či aréně Johna Cruyffa v Amsterdamu, vše ale musí podléhat licenci a domluvě Konami s asociací UEFA, takže tuto eventualitu zatím nelze potvrdit.

Konkurenční FIFA naproti tomu přinesla Euro naposledy v roce 2012 a na rozdíl od dřívějších samostatných her šlo o placené DLC bez kompletní licence.

Podobné iniciativy Konami přesto mohou dodávat hráčům důvěru, že i přes ztrátu licence na zpracování Ligy mistrů a potažmo i světového šampionátu to s problematickými licencemi a nabídkou jako takovou není v porovnání s Fifou úplně beznadějné. Ještě před vydáním aktuálních ročníků obou fotbalových simulací se hojně probíral úlovek Konami v podobě týmu Juventus Turín, který musí být ve hře od EA Sports zastoupen jen fiktivním celkem Piemonte Calcio, a co se týče Eura, Konami spolupracuje s asociací UEFA už od minulého šampionátu. Euro 2016 bylo součástí Pro Evolution Soccer od 24. března 2016, rovněž bezplatně, ovšem s nepoměrně menší nabídkou nežli v letošním roce. Některé z týmů jako Belgie, Rakousko či Polsko neměly své aktuální dresy (Česká republika byla zpracována korektně) a nedočkaly se jich ani s posledním větším updatem těsně před startem šampionátu. K dispozici rovněž nebyly všechny stadiony, ale přibyl Stade de France, vybraný pro finále celého turnaje, podobně jako tomu bude letos s Wembley.

Konkurenční FIFA naproti tomu přinesla Euro naposledy v roce 2012 a na rozdíl od dřívějších samostatných her šlo o DLC. Hráči za něj ale museli zaplatit poměrně vysokou částku, odpovídající 25 dolarům, která navíc nezaručovala kompletní licenci. Hned 24 týmů bylo generických a neodpovídalo podobě svých skutečných protějšků a snad i proto nakonec Euro 2012 sklízelo jen průměrná hodnocení.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru