eFootball PES 2020, Konami, Fotbalové Euro přibude do PES 2020 zcela zdarma

Fotbalové Euro přibude do PES 2020 zcela zdarma

Virtuální šampionát proběhne bez ohledu na situaci ve světě. Nabídne všech 55 týmů Evropy

13. 3. 2020
Název: eFootball PES 2020 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 10. 9. 2019

Sportovní události se kvůli obavám z koronaviru a pochopitelné snaze zpomalit jeho šíření ruší jedna za druhou. Za své už vzala formule 1 v Austrálii, probíhající ročník NHL, s největší pravděpodobností bude zrušeno i mistrovství světa v hokeji a vedle ligových soutěží snad všech myslitelných sportů visí otazníky také nad mistrovstvím Evropy ve fotbale. Nový model, který měl být v letošním roce aplikován – tedy rozšíření z jedné či dvou pořadatelských zemí na rovnou dvanáctku – situaci rozhodně nezlepšuje a bez ohledu na červnový termín bychom se zrušení nedivili. Neznamená to, ale že se Euro 2020 neodehraje vůbec – šampionát vyjde v podobě bezplatného DLC pro aktuální PES 2020 a hráči si jej budou moci zahrát, ať se děje, co se děje.

Zdroj: Konami

Radostnou zprávu potvrdili vývojáři z Konami v průběhu včerejšího dne a uvedli, že DLC bude k dispozici už od 30. dubna, tedy měsíc a půl před tím, než by se mělo skutečné EURO konat. Součástí balíčku bude všech 55 týmů, které měly šanci turnaje se zúčastnit a Konami slibuje jejich plnou licenci, včetně podoby vybraných hráčů a jejich doplňků. Samozřejmostí je nová trofej, kterou na konci turnaje zvedne vítěz nad hlavu a oficiální míč Adidas UNIFORIA PRO, který se bude z nohy na nohu přesouvat po trávnících vybraných stadionů. Na tomto místě nicméně vývojáři neslibují kompletní nabídku fotbalových arén, na nichž by se mělo Euro hrát a v doprovodné grafice zmiňují pouze super realistické Wembley, kde se uskuteční finále turnaje, a stadion v Petrhoradě. Na druhou stranu už jsou ale některé z vybraných stánků pro Euro 2020 zastoupeny v základní hře, takže není důvod, proč by se na nich neměly hrát virtuální zápasy. Řeč je například o mnichovské Allianz Areně, římském Olimpicu či aréně Johna Cruyffa v Amsterdamu, vše ale musí podléhat licenci a domluvě Konami s asociací UEFA, takže tuto eventualitu zatím nelze potvrdit.

Konkurenční FIFA naproti tomu přinesla Euro naposledy v roce 2012 a na rozdíl od dřívějších samostatných her šlo o placené DLC bez kompletní licence.

Podobné iniciativy Konami přesto mohou dodávat hráčům důvěru, že i přes ztrátu licence na zpracování Ligy mistrů a potažmo i světového šampionátu to s problematickými licencemi a nabídkou jako takovou není v porovnání s Fifou úplně beznadějné. Ještě před vydáním aktuálních ročníků obou fotbalových simulací se hojně probíral úlovek Konami v podobě týmu Juventus Turín, který musí být ve hře od EA Sports zastoupen jen fiktivním celkem Piemonte Calcio, a co se týče Eura, Konami spolupracuje s asociací UEFA už od minulého šampionátu. Euro 2016 bylo součástí Pro Evolution Soccer od 24. března 2016, rovněž bezplatně, ovšem s nepoměrně menší nabídkou nežli v letošním roce. Některé z týmů jako Belgie, Rakousko či Polsko neměly své aktuální dresy (Česká republika byla zpracována korektně) a nedočkaly se jich ani s posledním větším updatem těsně před startem šampionátu. K dispozici rovněž nebyly všechny stadiony, ale přibyl Stade de France, vybraný pro finále celého turnaje, podobně jako tomu bude letos s Wembley.

Konkurenční FIFA naproti tomu přinesla Euro naposledy v roce 2012 a na rozdíl od dřívějších samostatných her šlo o DLC. Hráči za něj ale museli zaplatit poměrně vysokou částku, odpovídající 25 dolarům, která navíc nezaručovala kompletní licenci. Hned 24 týmů bylo generických a neodpovídalo podobě svých skutečných protějšků a snad i proto nakonec Euro 2012 sklízelo jen průměrná hodnocení.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru