Fotbalové Euro od Konami bylo odloženo na neurčito

Fotbalové Euro od Konami bylo odloženo na neurčito

Virtuální náhrada za Tour de France je ale na cestě, hlad po sportu zaženou i formule

Zdroj: Konami
16. 4. 2020

Sportovní nadšenci z řad hráčů videoher mají proti ostatním značnou výhodu. Kvůli pandemii koronaviru postupně odkládané a rušené sportovní akce mohou v omezené míře prožít alespoň prostřednictvím doprovodných her a částečně si tak navodit atmosféru olympiády, formulových závodů nebo třeba slavných cyklistických klání. Jsme pochopitelně daleko od tvrzení, že by virtuální sporty mohly nahradit ty tradiční, rozhodně ale za současné situace vítáme jakoukoliv oficiální hru, která se snaží narůstající hlad po sportovních přenosech zahnat.

Na lákavý a k tomu ještě bezplatný balíček budou muset hráči i nadále čekat, a pravděpodobně ani Konami momentálně neví jak dlouho.

Jednou z nich mělo být fotbalové Euro, jehož licenci i po ztrátě Ligy mistrů nadále drží Konami a hráči se jej měli dočkat už koncem dubna. Lákavé bylo nejen zapojení všech 55 týmů, které měly šanci turnaje se zúčastnit, ale také jejich kompletní zpracování, včetně podoby vybraných hráčů, jejich doplňků a pochopitelně také aktuálních dresů. Bohužel, na tenhle lákavý a k tomu ještě bezplatný balíček budou muset hráči i nadále čekat a pravděpodobně ani Konami momentálně neví jak dlouho. Je tedy pravděpodobné, že Konami jednoduše čeká na to, až bude moci spárovat sovu hru se skutečným šampionátem, který byl odložen na příští rok a nemělo by smysl pouštět se do samostatné akce. Jediné, co zůstává zachováno, je virtuání Euro v režii Konami – tedy tunrja, který se podle plánu odehraje od 23. do 24. května, ovšem pouze v základní hře eFootball PES 2020.

Další sportovní akci, kterou si budou moci hráči před tím, než ve skutečném světě začne, je slavná Tour de France. O tom, že pro letošní rok vzniká oficiální doprovodná hra víme už od poloviny března, vývojáři ze studia Cyanide se ale včera pochlubili novým videem, v němž odhalili novinku v podobě first person kamery. I když pořád vypadá pojetí nejslavnějšího cyklistického závodu poněkud kostrbatě, je na něm ve videoherní podobě znát značný pokrok a finiše nebo divoké sjezdy by v nové perspektivě mohly vypadat docela obstojně. Hra bude připravena k vydání už 4. června, necelé tři měsíce před zahájením odloženého závodu 29. srpna. Společně s Tour de France navíc ve stejný den vyjde i Pro Cycling Manager, který se spíš než na vlastní akci soustředí na dění v pozadí a alchymii jednotlivých týmů.

Poslední hrou, hodnou zmínky na tomto místě, je včera představené pokračování F1 od Codemasters. Aktuální ročník s přepracovanou kariérou a možností vytvořit si vlastní stáj, vyjde už 10. července, přitom o startu letošní sezóny ještě nebylo rozhodnuto. Na druhou stranu se už spekuluje nad tím, že by se mohly začít první závody začít odjíždět na začátku léta, i když v úvodu třeba bez fanoušků. Ani v tomto případě ale nelze s určitostí říct, jestli hra nezůstane viset ve vzduchoprázdnu a bude se mít o co reálného opřít. Není totiž složité představit si, že marketing přesně zacílených videoher spoléhá na to, že se sveze se samotnou akcí, a i to by nakonec mohlo vývojáře her přivést k myšlenkám na odklady z komerčních důvodů.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru