Forza Motorsport, Microsoft, Forza Motorsport se letos dočká mnoha oprav a vylepšení

Forza Motorsport se letos dočká mnoha oprav a vylepšení

Vývojáři bojují proti vlažným ohlasům. Změnou projde systém progrese nebo penalizace

Zdroj: Microsoft
10. 1. 2024
Název: Forza Motorsport Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr: Datum vydání: 10. 10. 2023

Ačkoliv je loňská Forza Motorsport komplexním a propracovaným nástupcem předchozí Forzy Motorsport 7, ne všichni recenzenti a hráči byli s výsledkem zcela spokojení. Ačkoliv titul sbíral vysoké známky, nešlo o jednomyslnou oslavu dlouholetého úsilí vývojářů a na hře je stále co vylepšovat. Nejvíce si to uvědomují sami lidé ze studia Turn 10, kteří prostřednictvím obvyklých kanálů informují o novinkách, změnách i vylepšení a se startem nového roku sepsali také krátký blog. V něm se na obecné úrovni věnují několika základním okruhům, ve kterých chtějí zážitek z hraní posílit a zdá se, že chtějí v první řadě vyhovět hráčům, kteří na nedostatky poukazují.

„Zabývat se zpětnou vazbou je pro tým v roce 2024 prioritou, jen zabere nějaký čas, než správně vyhodnotíme všechny možnosti, uděláme nezbytné změny v kódu a komplexně tyto změny otestujeme,“ říkají vývojáři na úvod citovaného blogu. Doplňují také, že se rozhodně nechtějí nechat ukolébat pozitivními ohlasy a budou i nadále skrze příslušné formuláře přijímat poznatky ke hře a nápady na její vylepšení. Nad rámec toho pak do hry samozřejmě budou i nadále přicházet nové vozy, tratě a menší patche, které se budou pravidelně zaměřovat na aktuální nedostatky a snahu hraní vylepšit.

Jednu z věcí, kterou pak chtějí vývojáři z Turn 10 ladit v průběhu roku 2024, je celkový postup ve hře, vylepšování aut a jejich získávání. Autoři hry nejsou nikterak konkrétní, vnímají ale nahlášené nedostatky a chtějí se jimi zabývat. Další věcí, která projde zpřesněním a vylepšením, je systém udělování penalizací v závodech. Vývojáři si uvědomují, že ne vždy všechno funguje, jak by mělo, že například havárie ve velkých rychlostech mnohdy ani žádnou penalizaci nepřidělí, a proto znovu projdou, jak všechno funguje a zasáhnou tam, kde je třeba. Za tímto účelem chtějí v nadcházejících měsících úzce spolupracovat s předními hráči Forzy Motorsport, prostřednictvím nich sbírat potřebná data – zejména ta, která jsou spojená se zjevnými chybami systému – a na základě dalšího vyhodnocení učinit patřičné úpravy.

Ruku v ruce to pak jde s chováním umělé inteligence, které v základu není špatné, ale podle vývojářů může být ještě lepší. Vývojáři se zaměří například na chvíle, kdy AI zbytečně silně brzdí, případně nezrychluje dostatečně aktivně při výjezdech ze zatáček. Specifickým bodem chování umělé inteligence jsou pak první zatáčky závodů, také na ně se vývojáři budou soustředit, aby měli hráči možnost zajet čistší závod a cítili se zase o trochu blíže ke skutečnému závodění. Zní to dobře, všichni ale určitě cítíme, že o skutečném výsledku bude rozhodovat až samotná odvedená práce.

Nahlásit chybu v článku

10

Napsat komentář

Další články
Nahoru