Forza Horizon 5, Xbox Game Studios, Forza Horizon z Japonska opět dráždí fantazii fanoušků

Forza Horizon z Japonska opět dráždí fantazii fanoušků

Internetem se šíří údajná uniklá mapka nového dílu. Vyjde prý ještě před Motorsportem

Zdroj: fake artwork FH4
15. 2. 2021
Název: Forza Horizon 5 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 9. 11. 2021

Okolo nové Forzy je zase pořádně živo. Ale teď nemyslíme Forzu Motorsport 8, ale další díl arkádové série Horizon. Zdá se totiž, že tohle pokračování je blíž, než jsme si dosud mysleli. A jako bumerang se vrátily spekulace, že nás Forza Horizon 5 sveze do Japonska. Po internetu se potuluje obrázek údajné uniklé mapy, který by určitě nebylo nemožné zfalšovat, ale…

Jeff Grub z magazínu VentureBeat prohlásil, že nová Forza Horizon by měla vyjít ještě před oznámeným Motorsportem.

Fanouškům je poměrně nápadné, jak aktivně se jej údajně snažil někdo sprovodit ze světa. Když se prvně objevil na oficiálním Discordu série Forza, moderátoři ho prý odstranili během několika sekund. Podobně tomu mělo být i na Redditu, ale od té doby se domnělá mapka šíří webem jako lavina a už jí nikdo nebrání.

Obrázky prý mají pocházet ze starší loňské vývojářské konference, kde autoři spadající pod Microsoft prezentovali své chystané projekty. Do celkové skládačky zapadá i informace, se kterou před časem přišel novinář Jeff Grub z magazínu VentureBeat. Ten prohlásil, že nová Forza Horizon by měla vyjít ještě před oznámeným Motorsportem navzdory tomu, že novinka od studia Playground Games nebyla dosud formálně představena.

Poslední Forza Horizon 4 vyšla v roce 2018, ale stále do ní proudí nový obsah a dočkala se i vylepšení pro Xbox Series. Mezitím se potvrdilo, že studio Playground Games skutečně pracuje na novém Fable, nicméně tým se měl rozdělit na dvě samostatné skupiny a je logické, že zbytek vývojářů by pracoval právě na Forze. Nedostatek exkluzivních závodních her totiž v tuto chvíli trápí obě next-gen konzole a povedený titul v tomto žánru by se mohl potenciálně stát zajímavým trumfem v boji o nerozhodnuté zákazníky.

Nutno ovšem na tomto místě připomenout, že o Japonsku coby cílové destinaci se nespekuluje zdaleka poprvé. Jedná se o populární přání fanoušků, které se objeví vždy, když se čeká na pokračování. I oznámení předchozího dílu předcházely “zaručené zprávy” o Forze z Asie včetně údajných uniklých artworků. Tehdy se spekulovalo třeba kromě obligátního Japonska i o Hongkongu.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru