Forza Horizon 5, Xbox Game Studios, Forza Horizon 5 v dalším rozšíření nabídne rallye

Forza Horizon 5 v dalším rozšíření nabídne rallye

Po autíčkách Hot Wheels přichází špinavější zážitek, nová oblast a samozřejmě i auta

Zdroj: Xbox
24. 2. 2023
Název: Forza Horizon 5 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 9. 11. 2021

Druhé rozšíření Forza Horizon 5 nabídne hráčům a digitálním závodníkům po autíčkách Hot Wheels pořádný rallye zážitek. Vývojáři z Playground Games včera během výživného hodinového streamu představili rozšíření Rally Adventure, které vyjde již 29. března a zavede či spíše zaveze nás do zcela nové oblasti – Sierra Nueva je řádně prašné místo, kde ze závodů nikdo nevyjde bez zašpinění. Jak udávají sami vývojáři, zde se konají ty nejprašnější a nejšpinavější závody, které se kdy v rámci Horizon Festivalu pořádaly.

Pokořit drsný terén Sierra Nueva nebude jen tak, jelikož se hra pochlubí novým systémem deformace terénu pro ještě lepší pocit z rallye, zatímco se bude od kol mohutně prášit. Prašné cesty ovšem nejsou tím jediným, s čím se budou muset hráči potýkat, na zdolání budou čekat i nejrůznější obří krátery, lomy, písečné duny či ne zrovna dvakrát průjezdný les plný palem. „Sierra Nueva nabízí kilometry našich nejzajímavějších silnic plných nepředvídatelných zatáček s prudkými svahy, slepými zatáčkami a vzrušujícími skoky, stejně tak drsné deformované písečné cesty protkané kolejemi od pneumatik,“ lákají vývojáři.

Samozřejmostí jsou nová vozidla, jimiž půjde tyto nové přírodní výzvy a trasy překonávat. Těch bude hned deset – Ford F-150 Lightning Platinum (2022), Hoonigan Volkswagen Baja Beetle Class 5/1600 ‚Scumbug‘ (1973), Ford #4 Ford Focus RS (2001), Alumicraft #6165 Trick Truck (2022), Polaris RZR Pro XP Factory Racing Limited Edition (2021), Jimco #179 Hammerhead Class 1 (2020), Jimco #240 Fastball Racing Spec Trophy Truck (2019), Casey Currie Motorsports #4402 Ultra 4 ‚Trophy Jeep‘ (2019), RJ Anderson #37 Polaris RZR Pro 4 Truck (2021) a Alumicraft #122 Class 1 Buggy (2021) – kromě toho ale bude možné si sestavit své vlastní. Kromě toho se hra dočká nových rekvizit, které ještě více podpoří rallye atmosféru.

Rally Adventure má nabídnout největší počet závodních akcí ze všech rozšíření Horizonů. Kromě toho vaše cesta rallye závodní započne výběrem týmu, přičemž se objeví staří známí. Alex Strachan vede tým Horizon Raptors (dirt a offroad), Ramiro „Rami“ Luiz Miron má na starosti tým Grit Reapers (přírodní a pouliční noční rallye), zatímco jeho sestřenice Alejandra „Ale“ Navarro Miron vede Apex Predators (asfalt). V rámci týmu a boji o vedoucí příčku vás pak ve finále čeká velký Ambassador Race.

Rozšíření Rally Adventure je součástí balíčků Premium Edition, Expansions Bundle a Premium Add-Ons, v rámci něhož je zahrnuto i předchozí rozšíření Hot Wheels, které vyšlo 19. červnece 2022. Pokud tento balíček nevlastníte, ale máte chuť se pustit pouze do rallye, lze toto rozšíření zakoupit i samostatně za 19,99 dolarů. Pakliže vlastníte předplatné Game Pass, postačí pouze upgrade na edici Premium za pomocí již zmíněného balíčku Premium Add-ons. Forza Horizon: Rally Adventure započne 29. března 2023. Naši recenzi na základní hru si můžete připomenout zde.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru