Forza Horizon 5, Xbox Game Studios, Forza Horizon 5 odtajnila seznam 400 dostupných vozidel

Forza Horizon 5 odtajnila seznam 400 dostupných vozidel

V dalším videu se vývojáři věnují festivalu a potvrzují, že nechystají žádnou demoverzi

Zdroj: Microsoft
8. 9. 2021
Název: Forza Horizon 5 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 9. 11. 2021

Vývojáři ze studia Playground Games už několikrát mluvili o tom, že připravovaná Forza Horizon 5 bude největším dílem celé série. Ať už se bavíme o rozloze herní mapy, v níž se podíváme do Mexika, nebo o počtu zastoupených vozidel. Právě na jejich konto několikrát zaznělo, že jich budou hráčům k dispozici stovky, až nyní ale můžeme začít konkrétně pojmenovávat jednotlivé automobily na základě prvního seznamu více než 400 kousků. Vývojáři nicméně potvrdili, že seznam bude do vydání hry narůstat a vzhledem k tomu, že z přibližně stejného počtu aut na startu Forzy Horizon 4 se v průběhu měsíců a let stal téměř dvojnásobek, dá se očekávat, že s přihlédnutím k ambicím Playground Games bude pátý díl trhat rekordy. Tyto a další informace zazněly v novém díle pořadu Forza Horizon 5: Let’s Go, v němž se vývojáři tentokrát převážně věnovali celému závodnímu festivalu Horizon Adventure.

Co se týče zmiňovaného seznamu, všech aktuálně 426 vozidel, resp. jejich nejrůznějších variant, vypisovat nebudeme. Můžeme ale potvrdit zastoupení tradiční značek, jako je Aston Martin, Audi, Chevrolet, Ferrari, Ford, Honda, Lamborghini, Mercedes, Nissan, Porsche, Toyota nebo Volkswagen. Mezi nimi lze pak najít nejrůznější speciality, ať už pohledem historie nebo ojedinělostí samotné značky. Je libo zajezdit si po Mexiku se speciálem Lola #6 Penske Sunoco T7O? Nebo snad brázdit mapu ve starém válečném Jeepu? Někoho by ale mohly zajímat jednotlivé vozy podle stáří, takže buďto osedlat nejstarší vozidlo ve výběru – Mercedes-Benz SSK z roku 1929, nebo se naopak posadit za volant futuristického Warthogu z Halo, který bude vyvinut v roce 2554. Monžostí, jak na seznam nahlédnout, je spoustu a nutno přiznat, že je již tradičně velkým lákadlem, proč se o Forzu Horizon zajímat. A s přihlédnutím k moderním technologiím, jednotlivá vozidla budou zpracována opět s vyšší mírou detailů, například co se odrazů od různých povrchů týče.

Příjemné rovněž je, že si festival budete moci užít v kooperaci a zajezdit si v celé řadě tříd závodů společně.

Co se týče dalších zpráv, zmiňovaný festival Horizon Adventure bude mít podobnou strukturu jako v předchozích dílech, dá však hráči větší míru volnosti. Zástupci Playground Games počítají, že hraním kampaně stráví hráči něco mezi 10-20 hodinami, což je poměrně velký rozptyl a bude zřejmě záležet na tom, zda chcete najít všechna vozidla a pokořit všechny výzvy. Příjemné rovněž je, že si festival budete moci užít v kooperaci a zajezdit si v celé řadě tříd závodů společně. Horizon Rush, Horizon Baja, Horizon Wilds – každý dílčí festival je zaměřen na jiná vozidla i prostředí, o kterém jsme informovali dříve a je na ně pochopitelně navázán systém postupného odemykání plněním zmiňovaných výzev. Ty se však dají kombinovat a hádáme, že nebude žádný velký problém dostat se k veškerému obsahu, který lidé z Playground Games připravili.

Jedinou smutnou zprávou je, že hra bude skutečně dostupná až v den svého vydání – tedy 9. listopadu na PC, Xboxu One a Xboxu Series. Vývojáři totiž neplánují žádnou demoverzi nebo test, díky kterému by mohli třeba i jen hráči z vybrané skupiny vyjet do Mexika dříve.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru