Forza Horizon 5 nabízí nová auta a změny v multiplayeru

Nejzajímavější je detailní vyhledávání závodů a více odměn. Z aut vyčnívá McLaren 765LT

Zdroj: Microsoft
30. 3. 2022
Název hry: Forza Horizon 5 Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 9. 11. 2021 Platformy: , , Žánr:

Ačkoliv jsme vývojáře z Playground Games skloňovali v posledních dnech v souvislosti s vývojem Fable, neměli bychom zapomínat také na Forzu Horizon 5. Včera se totiž dočkala velkého updatu, prostřednictvím kterého startuje v pořadí již šestá sezóna a do hry se dostává velká spousta zajímavého obsahu i změn. Update nese označení Horizon Customs, který předznamenává částečné zaměření na editor EventLab, ale také na multiplayerovou složku Horizon Open, která nabízí možnost lépe filtrovat vlastní závody a skočit přesně do konkrétní třídy nebo typu závodu i v kompetitivním multiplayeru. Update je přirozeně dostupný zdarma a podtrhuje dlouhodobou snahu vývojářů držet hráče stále ve střehu.

„Forza Horizon 5 oslavuje tvůrčí i závodní talent našich úžasných hráčů důležitými vylepšeními Horizon Open a EventLab. Také s radostí vítáme zpět našeho dobrého přítele a váženého milovníka driftování Roberta Glenna, který přijel do Mexika založit Drift Club Mexico,“ říkají vývojáři na úvod obsáhlého článku a potvrzují i zmiňované driftování. Vše je zamícháno do aktualizovaného festivalového playlistu, který nad rámec závodů a herních možností přináší také nové kousky oblečení, auta a další předměty, které budou postupně v rámci 6. sezóny – přesněji série – přicházet do hry v následujících týdnech.

Co se týče zmiňovaného módu Horizon Open, vývojáři nad rámec přesnějšího vyhledávání závodů podle zvolených parametrů přidávají i vlastní systém progrese, zahrnující klasické závody, drifty, závodní varianty přímo od Playground Games i ona vlastnoručně navolená klání. Jediný druh závodu, který nebude zařazen do kategorie Horizon Open, je eliminátor, který se přesouvá do standardního – nekompetitivního – multiplayeru a najdete jej v záložce Online. Všechny zkušenosti, které získáte ježděním v Horizon Open, se vám budou přičítat jak k hlavní úrovni, tak do separátní úrovně, ve které můžete po zdolání konkrétního levelu dosáhnout na speciální odměny. Spadají sem i odznaky, které získáte splněním speciálních výzev nebo zvýšením úrovně a budou od sebe kvalitativně odlišovat jednotlivé závodníky.

Pokud vás baví vytvářet vlastní závody v EventLabu, můžete se těšit na nové rekvizity, které mohou podnítit vaší kreativitu. Alespoň tak to uvádí vývojáři v popisu nového updatu a slibují nové betonové zdi, nejrůznější plošiny, přepravní kontejnery s neony, stohy pneumatik a spoustu dalšího. Změnou bude moci projít také síla gravitace – od 10 do 200 procent – takže se mohou v kombinaci se skoky dít docela zajímavé a divoké věci. Samozřejmě se to částečně vztahuje i na driftovací závody, pokud si takový vytvoříte, ale hlavní režim – Drift Club Mexico – je samozřejmě chápán ve vší vážnosti. Jak už bylo uvedeno výše, Robert Glenn přiletěl z Británie, aby svůj oblíbený druh motoklání uspořádal i v Mexiku, což pro hráče znamená sedm pro drift upravených aut, tematické předměty a celou řadu výzev.

A pokud si chcete jen tak jezdit a závodit, jako doposud, můžete k tomu alespoň využít nová auta. Čtyři nové kousky můžete v průběhu šesté sezóny odemknout postupným hraním, a jde o 2012 Ascari KZ1R, 2018 ATS GT, 2014 McLaren 650S Spider a v neposlední řadě 2021 McLaren 765LT Coupe. Abyste mohli získat poslední zmiňovaný, musíte od 7. do 13. dubna získat 20 PTS během podzimní bouřkové sezóny, pravidla pro získání ostatních vozů jsou pak podobná a podrobně rozepsaná v citovaných poznámkách k patchi. Nad rámec těchto vozů pak samozřejmě narostla nabídka obecně – tedy z pohledu majitelů Car Passu – kteří dostanou další čtyři vozy: 1966 Oldsmobile Tornado, 2021 McLaren 620R, 2021 MINI John Cooper Works GP a 2019 Porsche 911 Speedster.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru