Forza Horizon 5, Xbox Game Studios, Forza Horizon 5 láká na češtinu a proměnlivá roční období

Forza Horizon 5 láká na češtinu a proměnlivá roční období

Dynamické počasí má hrát ještě větší roli než posledně. Může odhalit úplně nová místa

Zdroj: Microsoft
14. 6. 2021
Název: Forza Horizon 5 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 9. 11. 2021

Pojďme se blíže podívat na novou Forzu, kterou včera Microsoft oficiálně oznámil na své konferenci a představili jsme si ji už v souhrnu z této akce. Forza Horizon 5 nás vezme do Mexika, přesně jak se spekulovalo, a má nabídnout stovky různých aut.

V džunglích bude například během jara spousta dešťů, ale v období sucha budeme moci navštívit a prozkoumat oblasti, které jindy nejsou dostupné.

Podle vývojářů se vydáme do pouští, džunglí, kaňonů, na pláže, vysokou sopku, ale i do historických měst. Celkem bude ve hře 11 různých biomů. Opět nás čeká proměnlivé počasí včetně písečných a tropických bouří. Svět se bude měnit každý týden díky dynamickým ročním obdobím. V džunglích bude například během jara spousta dešťů, ale v období sucha budeme moci navštívit a prozkoumat oblasti, které jindy nejsou dostupné. Neustále bude také do hry tímto způsobem přibývat nový obsah, jak byste určitě čekali.

Samozřejmostí je klasická závodní kampaň v podobě festivalu, ale autoři chtějí hráče ještě víc spojovat a podpořit sociální funkce. Hra podporuje cross-play a cross-save napříč Xboxem Series Xboxem One, PC i Xbox Cloud Gamingem. Na Steamu bude fungovat cross-play s ostatními platformami, ale nikoli cross-save.

S přáteli budeme plnit společně výzvy nebo si vytvoříme vlastní závody plné kaskadérských kousků. Můžeme dokonce vymyslet své vlastní módy. Autoři slibují ještě větší možnosti úprav vlastních aut. Budeme ovládat střechu u kabrioletů i volit barvu brzdových třmenů. Vylepšení se dočkala rovněž tvorba a customizace avatara. Bude na výběr více postav, různé účesy, hlasy i oblečení.

Tým Playground Games nás láká na 4K a 30 fps na Xboxu Series X, respektive 1080p a 30 fps na Xboxu Series S s možností sáhnout na obou konzolích po režimu výkonu s 60 fps. Ale není bohužel zatím přesně jasné, za jakou cenu. Technické detaily k Xboxu One neznáme.

Forza Horizon 5 vychází už 9. listopadu na PC, Xboxu Series i Xboxu One a skutečně tak předstihne už dříve představené pokračování Motorsportu. Hned v den vydání bude k dispozici v Game Passu a bude samozřejmě fungovat i přes Xbox Cloud Gaming. Pokud si koupíte prémiovou edici, můžete hrát o pár dní dříve – už 5. listopadu.

Autoři v oficiálním FAQ a na Steamu také potvrdili, že hra bude v češtině. Zatím tají, jaké auto se objeví na obalu krabičky. Včera představený Mercedes-AMG Project ONE to zjevně nemá být. Dozvíme se to v létě.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru