Forza Horizon 4, Microsoft Studios, Forza Horizon 4 bude ještě letos stažena z prodeje

Forza Horizon 4 bude ještě letos stažena z prodeje

Zůstane hratelná, o hru majitelé nepřijdou. Chystá se poslední Festival Playlist i velké slevy

Zdroj: Microsoft
26. 6. 2024
Název: Forza Horizon 4 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr: Datum vydání: 2. 10. 2018

Vyjížďka Forza Horizon 4 se po šesti letech od vydání chýlí ke konci, jak oznámilo studio Playground Games. Ke konci letošního roku, konkrétně 15. prosince 2024, bude hra vyřazena z nabídky digitálních obchodů Microsoft Store a Steam a již nebude možné ji zakoupit. Než se tak ovšem stane, zájemci mají a ještě budou mít možnost si titul pořídit s výraznou slevou, jak potvrdili vývojáři i společnost Microsoft, přičemž už nyní je k dostání ve slevě na Steamu. K ukončení prodeje a tedy i podpory hry dochází v souvislosti s licencemi hudby či vozidel a souvisejícím dohodám a smlouvám.

Hra jako taková bude hratelná i po 15. prosinci, ovšem jen pro stávající majitele digitální kopie hry či prostřednictvím fyzické kopie. Stále bude možné využívat i online funkce. Už se včerejším oznámením byla z prodeje vyřazena DLC a k zakoupení nyní zůstávají pouze edice Standard, Deluxe, a Ultimate. Hráči, kteří Forzu Horizon 4 hráli prostřednictvím Game Passu a nad rámec toho si samostatně zakoupili rozšíření, mají nárok na herní token. Ještě však zbývá pár měsíců, a proto na hráče čeká ještě poslední Festival Playlist, který završí Series 77 probíhající od 25. července do 22. srpna. To je pro hráče poslední příležitost splnit výzvy a úkoly, poté Festival Playlist ze hry zmizí a zůstane jen možnost projít jejich historii. Stále však bude možné získávat za výzvy tzv. Forzathon Points, čímž bude možné získat přístup do backstage. Zde pak budou k dispozici dříve exkluzivní vozy.

Stažení Forzy Horizon 4 z prodeje není ničím překvapivým, kupříkladu Forza Horizon 3 byla stažena z prodeje 27. září 2020, tedy přesně čtyři roky po svém vydání. Čtvrtý díl se tak dočkal více času, navíc se zatím mohou hráči i nadále těšit z funkčních serverů. A navíc zde máme i Forzu Horizon 5 z roku 2021, byla to tedy jen otázka času.

Nahlásit chybu v článku

7

Napsat komentář

Další články
Nahoru