Fortnite, Epic Games, Fortnite na Switchi běží lépe a ve vyšším rozlišení

Fortnite na Switchi běží lépe a ve vyšším rozlišení

Když se chce, tak to jde. Po optimalizaci vypadá hra lépe a dokonce zeštíhlila

Zdroj: Epic Games
31. 3. 2021
Název: Fortnite Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , , Žánr: Datum vydání: 25. 7. 2017

Fortnite dostal na Switchi překvapivou, ale velmi vítanou injekci. Hra podává lepší výkon a má vyšší rozlišení. Ne na nějakém hypotetickém Switchi Pro, ale na tom existujícím. Cílem bylo samozřejmě podle Epicu zlepšit zážitek pro fanoušky na hybridní konzoli od Nintenda.

Vyšší rozlišení se projeví v handheld režimu i po připojení k televizi přes dok. Obraz je ostřejší a přitom update současně nabízí konzistentnější framerate a méně záseků. Výsledkem je celkově hladší chod. I když se Fortnite na Switchi nadále bude spoléhat na dynamické rozlišení, aby neztrácel výkon, nebude ke změnám docházet tak často a celkové rozlišení bude výrazně vyšší.

Epic očekává, že přímo na handheldu teď hra poběží v 1170×660, zatímco dosud to bylo 1000×560. V doku pak Switch nově dává rozlišení 1560×880 namísto 1390×780. V handheldovém režimu to má být víc než o třetinu víc pixelů. Epic poskytl i srovnání v podobě zvětšené scény.

Majitele Switche určitě potěší i skutečnost, že po aplikaci nového updatu hra zeštíhlí o 140 MB. Fortnite dorazil na Switch v červnu 2018 a během jediného dne si tady hru stáhly přes dva miliony lidí.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru