Fortnite by mohl zavést měsíční poplatky

Hráči obdrželi dotazník, zda by byli ochotní platit až 420 korun. V ceně by byl battle pass

Zdroj: Epic Games
10. 11. 2020
Název hry: Fortnite Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 25. 7. 2017 Platformy: , , , , , , Žánr:

Nad úspěchem hry Fortnite nikdo nepochybuje, je ovšem zcela přirozené, že se vývojáři z Epic Games snaží hledat nové cesty, jak přilákat další hráče a pochopitelně i zvýšit celkové tržby, které jim z tohoto battle royale hitu náleží. Aktuální free to play model funguje díky zájmu hráčů o battle pass a kosmetické doplňky, zejména v podobě skinů postav a zbraní. Do budoucna by ale mohl Fortnite nabídnout také měsíční předplatné, na které se lidé z Epic Games ptají vybraných hráčů v dotaznících. Na svém Twitteru o nich informuje o nich insider s přezdívkou FireMonkey a přináší detaily ohledně ceny i odměn, které by hráči po zaplacení předplatného obdrželi.

Vzhledem k tomu, že dotazník unikl na internet včetně doprovodné grafiky, lze s téměř stoprocentní jistotou potvrdit, že se nejedná o podvrh. Platí proto informace, že se Epic Games ptají nejen na to, jak ochotně by hráči na formu měsíčního předplatného přistoupili, ale nechávají vybrat i jednotlivé položky, které by měly být v předplatném zahrnuty, spolu s možnou cenou za zvolený balíček. Součástí předplatného tak může být například sleva na herní měnu, speciální skin pro postavu, dřívější přístup do nadcházejícího battle passu, aktuální battle pass nebo zrychlení jeho plnění. Následně pak hráči mají určit, kolik by za výše vybrané položky zaplatili a v některých prémiových hladinách se hovoří až o ceně 19 dolarů, která v přepočtu odpovídá přibližně 420 korunám. V takovém případě by šlo o balíček nazvaný Crew Ninja, ale objevují se i další, například s Ghost Riderem.

Otázkou také zůstává, jak by se situace řešila v případě, kdyby nebyl pro další měsíc k dispozici nový battle pass, odměny ale mohou být po finalizaci plánu pružné a rotovat podle potřeby.

Jak dále uvádí FireMonkey, nejpravděpodobnější podoba odměn v rámci předplatného by byl již zmiňovaný přístup do battle passu, vybraný skin pro postavu a 1000 žetonů herní měny, odpovídajících hodnotou 180 korunám. Někteří diskutující jsou s touto představou spokojeni a sami v komentářích uvádí, že by byli ochotní takové peníze za hru každý měsíc dávat. Jiní ale trefně poukazují, že ačkoliv by hodnota zahrnutých věcí měsíčnímu poplatku odpovídala, za 1000 V-Bucks toho nelze ve hře pořídit mnoho. Jen namátkou, obyčejné předměty v obchodě stojí 800 žetonů, vzácné 1200, epické 1500 a legendární dokonce 2000. Otázkou také zůstává, jak by se situace řešila v případě, kdyby nebyl pro další měsíc k dispozici nový battle pass, odměny ale mohou být po finalizaci plánu pružné a rotovat podle potřeby.

Zdroj: Epic Games

Není navíc v tuto chvíli oficiálně ze strany Epic Games potvrzeno, že o něco takového společnost skutečně usiluje. Ačkoliv jsou dotazníky nanejvýš skutečné, mohou stále sloužit jen k lepšímu zmapování situace a sesbírání důležitých poznatků od vybraných hráčů. Nikdo také neví, jaké výsledky do Epic Games přišly a jestli hráči v první vlně opravdu projevili zájem, či nikoliv. Je ale nesmírně zajímavé sledovat, jak se trendy kolem mainstreamových her upravují a kam se jednotlivé tituly, fungující mnohdy dlouhé roky, mohou v průběhu své existence posunout.

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru