Forspoken (Project Athia), Square Enix, Forspoken od Square Enix se odkládá

Forspoken od Square Enix se odkládá

Místo v květnu hra vyjde až v říjnu. Autoři mluví o tom, že chtějí, aby hráče bavila několik let

Zdroj: Luminous Productions
7. 3. 2022
Název: Forspoken (Project Athia) Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr: Datum vydání: 24. 1. 2023

Jedna z nadějných nových velkých značek dorazí později. Akční RPG Forspoken od studia Luminous Productions a společnosti Square Enix pro PlayStation 5 a PC mělo naplánované datum vydání na 24. května. Tento termín už ale neplatí. Vývojáři vzkázali fanouškům, že museli učinit těžké rozhodnutí a posunout vydání až na 11. října.

Autoři vysvětlili, že jejich ambicí pro tuto novou IP je vytvořit svět a hrdinku, které si hráči budou chtít užívat další roky. Proto je pro ně nezbytné udělat vše správně. Během těch dalších měsíců se tým zaměří na vyladění hry a už se nemůže dočkat, až se na podzim připojíme k Fray na jejím dobrodružství.

Studio poděkovalo hráčům za pochopení a setrvalou podporu. Autoři se už prý těší, až se s námi podělí o další detaily, ale bohužel v tuto chvíli zklamání nedočkavých fanoušků nezmírnili například žádným novým videem nebo jiným materiálem.

Forspoken byl dříve známý pod názvem Project Athia a hra má být ušitá na míru konzoli PlayStation 5 a vytěžit její potenciál. Titul byl oznámen v roce 2020 a má se jednat o časovou konzolovou exkluzivitu na dva roky. Přirozeně tak později dorazí také na další potenciální platformy.

Na scénáři se podíleli osobnosti jako Gary Whitta nebo Amy Hennig. Protagonistku Frey Holland, tedy hlavní roli, si střihla anglická herečka Ella Balinska, kterou můžete znát z filmu Charlieho andílci z roku 2019. Studio Luminous Productions, které patří Square Enix, využívá vlastní Luminous Engine a hra rozhodně na pohled nezapře přízeň s Final Fantasy XV od stejných autorů.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru