Football Manager 2024, Sega, Football Manager 2024 je nejhranějším dílem v historii

Football Manager 2024 je nejhranějším dílem v historii

Rekord předchozího FM 23 se podařilo pokořit za méně než 100 dní od vydání

Zdroj: Sega
12. 2. 2024
Název: Football Manager 2024 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , , , Žánr: , Datum vydání: 6. 11. 2023

Série Football Manager od vývojářů ze Sports Interactive opět přepisuje své rekordy. Prostřednictvím tiskové zprávy dali totiž vydavatelé ze Segy na vědomí, že Football Manager 2024 překonal v počtu zapojených hráčů dosud nejúspěšnější Football Manager 2023 a zvedá laťku nad hranici 7 milonů. Předchozí rekord činil 6,88 milionů zapojených hráčů a aktuálnímu ročníku hry se jej podařilo překonat za méně než 100 dní od svého uvedení 6. listopadu 2023. Jak navíc Sega uvádí, FM 24 byl rovněž dílem, který zaznamenal největší množství předobjednávek, když fanoušci patrně reagovali na informace o „nejkompletnějším“ ročníku, jaký mohli za dlouhé roky dostat. O úspěchu se zmínil také ředitel studia Miles Jacobson, který doplnil očekávanou informaci, a sice, že je FM 24 rovněž nejhranějším dílem série, byť to může vyplývat ze zmínek o počtech hráčů.

Jak uvádí tisková zpráva, úspěchu se podařilo dosáhnout pravděpodobně i proto, že nejnovější ročník poprvé vyšel také v Japonsku a mobilní verze byla zahrnuta do předplatného Netflixu, resp. nabídky mobilních titulů, za které už nemusíte platit nic navíc. „Dosáhnout hranice sedmi milionů hráčů za necelé tři měsíce naplňuje mě i každého ve studiu enormní pýchou,“ říká Jacobson. Ve svém vyjádření také bilancuje dlouhé roky postupného vývoje celé značky, mechanismů i možností, kterých mohli herní manažeři využít a vysvětluje, že v uplynulých osmi letech dělali maximum pro to, aby se hra dostala k co nejširšímu publiku. V tomto kontextu je pak fascinující, že se sérii podařilo dostat na zmiňovanou hranici 7 milionů hráčů, když ještě v roce 2020 slavili vývojáři ze Sports Interactive dosažení hranice pouhých 2 milionů lidí, kteří si jejich titul zahráli.

„Usilovná práce ale na tomto místě nekončí. Můžete toho od nás čekat mnohem víc v několika příštích letech s tím, že vše odstartuje s Football Managerem 2025,“ láká pak Jacobson na v úvodu zmiňovanou novou éru. Vývojáři se přesunou k enginu Unity, jak bylo dříve avizováno, zapojí do hry také ženský fotbal a pokusí se nabídnout hráčům trochu jiný přístup a řadu novinek. Tímto způsobem by pak chtěli podle Jacobsona držet sérii při životě dalších 30 let, po které chtějí neustále inovovat a rozšiřovat celý zážitek, jako se jim dařilo v uplynulých dekádách.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru