Focus Home Interactive mění po 25 letech své jméno

Focus Home Interactive mění po 25 letech své jméno

Přejmenovaná společnost Focus Entertainment chce lépe vystihnout, čím vším se zabývá

Zdroj: Focus Entertainment
7. 9. 2021

Francouzský vydavatel Focus Home Interactive včera v podvečer oznámil, že po dlouhých 25 let svého úspěšného působení mění svůj název a s tím pochopitelně i celkovou grafickou identitu. Nově se společnost založená v roce 1996 jmenuje Focus Entertainment a pokračuje ve své misi, stát se jedním z vedoucích evropských vydavatelů. To se daří s přihlédnutím k bohatému portfoliu her i spolupráci se studii jako Asobo, Cold Iron, Saber Interactive, Spiders, Cyanide či vlastními Deck 13, Dotemu a Streum On. Důvodem přejmenování je efektivnější zastřešení všech aktivit, kterým se Focus věnuje a podtržení snahy o rozlišení her, produktů, služeb a dalších zdrojů příjmů. „[Slovo] Entertainment také zdůrazňuje ambici nabízet hráčům po celém světě jedinečné zážitky podpořené našimi zájmy o inovativní koncepty, nápaditou hratelnost a originální světy, které překračují hranice videoher,“ říkají zástupci Focus Entertainment.

Zdroj: Focus Entertainment

Jak už bylo uvedeno výše, ke změně přichází po čtvrtstoletí úspěšného tažení napříč videoherním odvětvím, do kterého se francouzská vydavatelská společnost otiskla více než stovkou titulů nejrůznějších žánrů, zaměření i cílových platforem. V jejím portfoliu naleznete hry jako Trackmania, Pro Cycling Manager, Runaway, Blood Bowl, Cities XL, Sherlock Holmes, Farming Simulator a z poslední doby úspěšné tituly A Plague Tale, GreedFall, SnowRunner, The Council, Vampyr či Call of Cthulhu. Jak už to ale samozřejmě bývá, Focus za sebou nemá jen úspěšné hry, když se coby vydavatel podepsal například i pod nedávno uvedenou střílečku Aliens: Fireteam Elite.

Focus se odvolává na svou 25letou historii a vyzdvihuje kreativitu i umění přetvořit zdánlivě okrajové téma na celosvětově úspěšnou záležitost.

Ani to ale neznamená, že by Focus neměl na poli evropských vydavatelů místo a že by mu nepomáhaly konkurenční tahanice s dalším velkým francouzským vydavatelem – Naconem. Jak jsme uváděli v naší úvaze z roku 2019, kvalita AA her se neustále zvyšuje a navíc se Focusu skutečně daří naplňovat zájem přinášet rozmanité hry. Sami jste se ostatně mohli přesvědčit v krátkém výpisu toho, na čem Focus Entertainment v minulosti pracoval a nyní se otevírají vrátka pro licencované tituly a potenciální možnost nahlédnout i do nejvyšších pater videoherní produkce. Tomu nakonec odpovídá i nová prezentace zaměřená na shrnutí základních hodnot společnosti, v níž se Focus odvolává na svou 25letou historii a vyzdvihuje kreativitu i umění přetvořit zdánlivě okrajové téma na celosvětově úspěšnou záležitost, jako se nepochybně povedlo s Farming Simulatorem, ale v mnohém také u SnowRunnera.

Na AAA produkci se pak Focus Entertainment soustředí i skrze své další aktivity na poli marketingu, obchodní komunikace, plánování strategií a obecné komercializace, čímž jasně naznačuje, že by měla společnost zájem spolupracovat i s některým z předních vývojářů.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru