Microsoft Flight Simulator (2020), Microsoft, Flight Simulator přiměl výrobce periferií k aktivitě

Flight Simulator přiměl výrobce periferií k aktivitě

Berany kompatibilní s Xboxem chystá vedle Turtle Beach také Honeycomb a Thrustmaster

Zdroj: Microsoft
29. 9. 2021
Název: Microsoft Flight Simulator (2020) Vývojář: , Vydavatel: Platformy: , Žánr: Datum vydání: 18. 8. 2020

Ačkoliv úvodní vlna zájmu o nejnovější verzi Flight Simulatoru opadla, hra od vývojářů ze studia Asobo zůstává i nadále tou velkou věcí na poli civilních leteckých simulátorů, čemuž významně prospělo i červencové uvedení na Xboxu Series. Logické zařazení titulu do nabídky Game Passu pak otevírá brány nováčkům, kteří by se jinak zdráhali za simulátor platit plnou cenu a je očividné, že se Asobo v přímém přenosu stará o revitalizaci nejen samotné série, ale celého žánru. Není proto divu, že se do akce vložili také výrobci herních periferií, kteří reagují na poptávku a snaží se na trh dostat ovladače, které by bylo možné použít i při hraní na konzoli. Dá se totiž mluvit o tom, že PC trh je herními pákami, pedály, berany a dalšími instrumenty poměrně saturován, díru na konzolovém poli se ale nyní snaží zaplnit společnosti Turtle Beach, Honeycomb a Thrustmaster.

První zmiňovaný výrobce oznámil svůj ovladač během letošní E3 – jde o zařízení VelocityOne, které kombinuje letecké berany doplněné displejem a řadou ovládacích prvků s panelem pro ovládání výkonu až čtyř motorů a vlastním trimovacím kotoučem. Design není licencovaný žádným výrobcem a je možné využít ho univerzálně pro malá i velká letadla při zachování poměrně vysoké míry autenticity. Ovladač VelocityOne zatím nemá pevný termín uvedení, ale na stránkách výrobce je možné zaregistrovat se do newsletteru a být informován, až přijde vhodná doba. Co víc, vedle Xboxu Series, kde bude možné ovladač použít zejména pro zmiňovaný Flight Simulator, se počítá také s kompatibilitou pro Xbox One a pochopitelně také Windows, čímž ještě získává tahle 380eurová záležitost na atraktivitě.

Jenže zatímco o aktivitě Turtle Beach jsme už několik měsíců věděli, do hry se na proběhnuvším Flight Sim Expu 2021 v San Diegu pustili i další. Co se týče Thrustmasteru, v přípravě jsou licencované berany TCA Boeing Yoke Pack, které jsou replikou ovládacích prvků z Dreamlineru. Stejně jako v případě VelocityOne se jedná o berany s vlastními ovládacími prvky pro kontrolu klapek, podvozku i trimů a panel pro ovládání tahu obou motorů a aerodynamické brzdy. Součástí tohoto panelu je rovněž několik dalších programovatelných tlačítek a jejich design odpovídá reálnému předobrazu. První informace o vyvíjeném ovladači přinesl portál FSElite, který rovněž uvádí, že oficiální či plnohodnotné představení tohoto ovladače je naplánováno na 9. listopadu. I z tohoto důvodu zatím není známa ani předběžná cena, stejně jako termín uvedení. Jisté však je, že TCA Boeing Yoke Pack bude kompatibilní s Xboxem Series a Windows.

Zdroj: FSElite

Poslední novinky pak přichází od výrobce Honeycomb, který na zmiňovaném expu oznámil revizi svého již uvedeného ovladače Alpha Flight Controls. Tři písmenka v názvu navíc – XPC – mají podtrhnout kompatibilitu s Xboxem Series nad rámec možnosti i nadále nelicencované berany připojit k počítači. V porovnání s původní verzí Alpha Flight Controls má být nový ovladač přesnější a dále vylepšený na základě odezvy od dosavadních majitelů. Ještě zajímavější ale je, že Honeycomb plánuje samostatně prodávat také speciální konzolový rozbočovač pro Xbox Series, který umožní připojit ovládací segment pro motory a další instrumenty, případně pedály. Jenže podpora Xbox Hubu nekončí jen u výrobků od Honeycomb, ale už nyní víme, že skrze něj bude možné k Xboxu Series připojit další periferie od Logitechu. Potenciálně se tak díky zařízení za cenu odpovídající 30 dolarům otevírá ještě další cesta a vše pro letecké nadšence začíná vypadat velmi slibně. Jen pro pořádek ještě dodáme, že Alpha Flight Controls XPC dorazí spolu s Xbox Hubem v příštím roce za cenu 300 dolarů.

A zatímco výše uvedené informace o ovladačích jsou teprve záležitostí blízké budoucnosti, musíme vás v závěru také upozornit na vydání již dříve představeného dopravního letounu Junkers Ju-52. Ten odstartoval iniciativu Local Legends, která se soustředí na slavné stroje z minulosti ve vztahu k jednotlivými regionům či zemím světa. Jde o precizní model v mnoha variantách, včetně hydroplánu, nejde však o bezplatný přídavek a zaplatit za něj musíte částku odpovídající 15 dolarům.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru