Microsoft Flight Simulator (2020), Microsoft, Flight Simulator obdrží koncem roku VR patch

Flight Simulator obdrží koncem roku VR patch

Hru si bude možné pořídit také na Steamu. Zveřejněno bylo spoustu videí a prvních dojmů

Zdroj: Microsoft
30. 7. 2020
Název: Microsoft Flight Simulator (2020) Vývojář: , Vydavatel: Platformy: , Žánr: Datum vydání: 18. 8. 2020

Před dvěma týdny jsme pro vás měli překvapivou zprávu – vývojáři ze studia Asobo totiž v tichosti téměř dokončili nový Microsoft Flight Simulator a uvedli, že se jej hráči dočkají v plné verzi už 18. srpna. Společně s uzavřenou betaverzí, která byla spuštěna před několika málo dny, teď ale vývojáři přináší další zajímavé informace, zejména v návaznosti na první dojmy z vlastního hraní, které publikovala řada zahraničních médií. První z novinek nich se týká budoucí podpory VR headsetů, kterou vývojáři dlouhou dobu pouze naznačovali v sekci často kladených otázek na webu hry, druhá pak upřesňuje způsob vydání hry, která bude vedle Microsoft Storu v digitální verzi dostupná také na Steamu.

Co se týče hraní ve virtuální realitě, simulátory jsou jedním z nejvděčnějších žánrů, v nichž se zážitek nasazením náhlavní soupravy skutečně prohlubuje. Nebylo proto nikterak překvapivé, že vývojáři VR režim naznačovali a bylo očividně jen otázkou času, než přinesou upřesňující informace. Díky britskému Eurogameru se tak nově dozvídáme, že bezplatný patch dorazí přibližně koncem letošního roku a v první vlně zpřístupní hraní exkluzivně na headsetu G2 Reverb od HP, který by se měl v té době začít objevovat v obchodech. Hráči by ale podle šéfa vývoje Jorga Neumanna měli zůstat klidní, protože ona dohoda s Hawlett-Packard je jen časová a nemělo by trvat příliš dlouho, než začnou být do rodiny podporovaných zařízení zahrnuty všechny běžné VR headsety. Neumann je sice konkrétně nevyjmenoval, dá se však očekávat klasická nabídka od Oculu, přes HTC, až po Valve Index, které jsou těmi nejčastějšími. Pokud nejste fanoušci VR zařízení, případně jím nedisponujete, aktuální uzavřená beta už nabízí podporu systému Trakc IR, prostřednictvím kterého je možné „alespoň“ se plynule rozhlížet.

Jak už jsme vás informovali před čtrnácti dny, nad rámec automaticky vygenerovaných letišť bude hra disponovat plejádou ručně upravených, z nichž 30 bude přístupných ve standardní edici, a vždy o pět více v baleních Deluxe a Premium.

Další novinkou je v úvodu zmíněné vydání na Steamu. Dosud jsme se bavili pouze o speciální fyzické verzi na 10 dvouvrstvých DVD a digitální z Microsoft Storu, ke které přibyla ještě jedna, řekněme tradičnější varianta. Stránka Flight Simulatoru na Steamu už je dosutpná, nabízí několik nových obrázků a krátkých videí a také známé informace o všech plánovaných edicí. Jak už jsme vás informovali před čtrnácti dny, nad rámec automaticky vygenerovaných letišť bude hra disponovat plejádou ručně upravených, z nichž 30 bude přístupných ve standardní edici, a vždy o pět více v baleních Deluxe a Premium. Podobně je to i se zahrnutými letadly, z nichž 20 dostanete v základu, a 25, resp. 30 v rozšířených edicích. Cena tomu odpovídá a nutno přiznat, že Microsoft Flight Simulator s cenami 1789, 2299 a 3099 korun nebude nic levného. Pořád ale zůstává možnost, zahrát si hru prostřednictvím Game Passu, kde bude k dispozici nejlevnější a obsahově nejméně bohatá verze.

Pokud by vás Flight Simulator zajímal víc, doporučujeme také plejádu nových videí, která navíc nepochází od Microsoftu, resp. od testerů, kteří ke zveřejnění dostali svolení, ale přímo od herních redakcí. Bez ohledu na to, že přístup k uzavřené části hry máme už dlouhou dobu, sami vám nesmíme prozradit ani jedinou záležitost. Pokud se však sami podíváte například na video od redakce GamesRadaru, IGN nebo Eurogameru, budete mít poměrně jasno, co vás v půlce srpna čeká. Asi nejvíc vám ale doporučuji výživné 40minutové video od youtubera Quilla18, který se v Cessně 152 proletěl nad svým domovem. Tedy, dělal přesně to, co pravidelně zkouším já sám. A je to super!

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru