Microsoft Flight Simulator (2020), Microsoft, Flight Simulator by už příští týden mohl dorazit na Xbox

Flight Simulator by už příští týden mohl dorazit na Xbox

Naznačuje to únik z irského GameStopu. Jeho databáze krátce uváděla datum 15. června

Zdroj: Microsoft
10. 6. 2021
Název: Microsoft Flight Simulator (2020) Vývojář: , Vydavatel: Platformy: , Žánr: Datum vydání: 18. 8. 2020

Vývojáři ze studia Asobo se po loňském uvedení Flight Simulatoru soustředí na jeho postupné vylepšování i doplňování novým obsahem. Vedle toho ale také usilovně pracují na slíbené konzolové verzi, od které si hráči mnohé slibují zejména kvůli tomu, že ne všichni disponují výkonným počítačem a mohli si hru vychutnat plynule. Protože ale uvedení Flight Simulatoru na Xboxu vyžaduje nepochybně značnou míru optimalizace, lidé ze studia Asobo se vždy vyhýbali přímým odpovědím na dotazy ohledně konkrétního data uvedení. Zdá se ale, že může být blíž, než si fanoušci myslí – únik z irského GameStopu totiž naznačuje, že bychom se verze pro Xbox mohli dočkat už příští týden.

Zápisu v databázi zmiňovaného obchodu si všiml uživatel Resetery s přezdívkou Theorry a přinesl i screenshot ze svého mobilu. Flight Simulator ve verzi pro Xbox Series by podle něj mohl vyjít už 15. června za cenu 70 eur, jde ale současně o jediný důkaz, který navíc provozovatelé stránek GameStopu z databáze obratem vymazali. Theorry nicméně poukazuje na to, že v oficiálním plánu vývoje Flight Simulatoru přímo od vývojářů stojí, že 10. června by měl dorazit nějaký trailer – možná v rámci Kickoff Live! – což by s konzolovou verzí mohlo potenciálně souviset. V neděli 13. června navíc proběhne očekávaná konference Microsoftu a Bethesdy, na níž by se o hře mohlo rovněž mluvit a nebylo by nic lepšího, než se pustit do hraní už o několik desítek hodin později. Pro Asobo by navíc nečekané vydání nebylo novinkou, uvážíme-li že finální datum vydání PC verze zveřejnili pouhý měsíc předem.

Nakonec by možné červnové vydání konzolové verze odpovídalo předchozímu slibu vývojářů, že se pokusí hru představit na Xboxu Series do léta 2021, takže zůstáváme v mírném napětí a velkém očekávání. Nutno totiž přiznat, že možnost nezabývat se hardwarem a výkonem platformy, na které Flight Simulator běží – byť za cenu menšího rozlišení či míry grafických detailů – by bylo příjemné i pro nás a určitě by si cestu k téhle skvělé hře našlo ještě více lidí.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru