Five Nights at Freddy’s (film), Five Nights at Freddy’s je největším filmem od Blumhouse

Five Nights at Freddy’s je největším filmem od Blumhouse

Jason Blum potvrdil, že FNAF překonal Rozpolceného. Vydělal si na sebe za první tři dny

Zdroj: Universal Pictures
28. 11. 2023
Název: Five Nights at Freddy’s (film) Datum vydání: 27. 10. 2023

Ačkoli se v souvislosti s povedenými filmovými adaptacemi her mluví většinou o snímcích jako Sonic, Super Mario Bros. nebo Detektiv Pikachu, do žebříčku úspěšných je nezbytné zařadit také Five Nights at Freddy’s. I přes to, že v recenzích mírně řečeno nezabodoval, diváci přijali film o poznání lépe, a to se nakonec odrazilo i v tržbách za prodej vstupenek do kin. Natolik, že jde o dosud největší úspěch pro Blumhouse Productions v historii.

Informaci sdílel sám zakladatel a majitel společnosti Jason Blum, který podtrhnul, že skutečně mluví o historickém rekordu a překonání dosud nejúspěšnějšího snímku Rozpolcený. „Děkuji Emmě Tammi, Scottovi Cawthonovi a dalším hercům,“ napsal Blum a označil všechny zmíněné včetně Universal Pictures a streamovací platformu Peacock. Je nicméně férové doplnit, že Blum nebyl zcela konkrétní v tom, jakou metriku pro určení historického úspěchu používá, magazín IGN se ale i dle nás správně domnívá, že jde skutečně o tržby.

Podle Box Office Mojo už má snímek na kontě celosvětové tržby ve výši 283 milionů dolarů s tím, že tržby za Rozpolceného se zastavily na 278 milionech. To by dávalo jasnou odpověď, co Blum komentuje a přináší to další rozměr ve vnímání, jak úspěšný FNAF vlastně byl, resp. stále je. Ještě křiklavější pak jsou tržby s uvědoměním, že rozpočet činil podle ABC News pouhých 20 milionů dolarů.

Vyděláno tak na sebe měl snímek po prvních třech dnech, kdy Blumhouse hlásil tržby ve výši 78 milionů dolarů jen ze Spojených států, a je tudíž jasné, že sám autor hry Scott Cawthon i filmaři musí být významně povzbuzení, přidat do série další díl. Ten nicméně nebyl dosud potvrzen, ale vše je i s přihlédnutím k dnešní zprávě patrně jen otázka času.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru